- Zwierzęta

Twórcy kawy z całego świata – z jakiego powodu pijemy różnorodne kawy?

Kawa fabrykowana i przede wszystkim hodowana jest w rozmaitych państwach. Ażeby dopuszczalne było wyprodukowanie ziaren kawy w miejscu, w którym chcemy założyć plantację musi być właściwie ciepło, musi być właściwa wilgotność. Większość kawy produkowana jest w Ameryce Południowej oraz Azji. Drobne ilości w Afryce. Bez wątpienia do najogromniejszych wytwórców kategoryzuje się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to w samej rzeczy bardzo dużo. To niemal trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy. Drugim co do wymiarów wytwórcą jest Wietnam a zaraz za nim plasuje się Indonezja. I to oczywiście z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Sporo osób kupując w sklepach kawę zwraca uwagę na to skąd wywodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii.

To oczywiście rynek kawy dostarcza tym krajom milionowe przychody. A hodowla kawy w żadnym wypadku nie jest rzeczą prostą, zobacz Kolumbia kawa. Każdy miłośnik tego rozbrajającego napoju powinien to wiedzieć.

Bardzo wiele osób twierdzi – niekiedy nieco przekornie, że żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa obejmuje kofeinę wobec tego faktycznie pobudza nas do życia, powoduje, że organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią choćby to, iż sprawia ona, że nasza pamięć jest lepsza, myślimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wypicie filiżanki kawy poprawia należącą do nas koncentrację. Wskutek tego również nieraz w ciągu dnia musimy taką właśnie kawę wypić.

Musimy niemniej jednak uważać na jej ilość. Nie jesteśmy w stanie pić zanadto wiele kawy. Musimy tego pilnować. Imponującą ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to stworzony przez nas organizm oraz aktywuje spalanie kalorii. Badania dowodzą także, iż regularne picie kawy zmniejsza niebezpieczeństwo zachorowania na co poniektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. W szeregu przypadków możemy też zanotować, że po napiciu się kawy – dosyć mocnej znikają bóle, a przede wszystkim ból głowy. W pewnych sytuacjach właśnie kawa działa prawidłowiej oraz prędzej aniżeli leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, jaka zawarta jest w tym napoju.

Dodaj komentarz