- Zwierzęta

Tracenie wagi i spokój – rekomendowane zioła

Utopia od zrzuceniu bezużytecznych kilogramów, jak wyrażają badania, to marzenie niemal wszelkich Polek. Polki niemniej jednak są dość leniwe oraz wolą chudnąc siedząc w fotelu, zamiast uprawiać jakiś sport czy chociażby 20 minut dziennie ćwiczyć. Takie siedzenie w fotelu i odchudzanie polega pewno na rezygnowaniu z troficznych posiłków, a również picia naparów ziołowych, które mają pomóc w starcie nadwagi. Jakie są to zioła? W składzie legendarnych herbatek odchudzających wynajdziemy między innymi ziele lukrecji, koper włoski, miętę pieprzową, yerba mate, rumianek lub liść senesu lub też krople cbd. Jednakże nie jedynie herbatki pomagają strwonić na wadze – także szablonowe zioła i marynaty używane w kuchni usprawniają trawienie oraz symulują wydzielanie kwasów żołądkowych, które pomagają szybciej zrzucać kilogramy.

Wśród tych przypraw najskuteczniejsze są te niezmiernie ostre (na przykład ostra papryka, chili, pieprz lub estragon) oraz niezmiernie aromatyczne – bazylia, majeranek, tymianek czy rozmaryn. Tym, jacy chcą zaprzepaścić nadwagę, pomoże też z pewnością ocet winny jabłkowy dodawany do ulubionych sałatek. Jakikolwiek zdaje sobie kwestię z tego, iż różnorodne zioła mogą posiadać cenną moc i właściwości. Jedne z ziół leczą, inne odchudzają, a jeszcze inne mają przedsięwzięcie uspokajające i wpływające kojąco na poszargane nerwy. Już nasze babki znały tę atrybut ziół oraz niezwykle często z niej korzystały nie mając pod ręką żadnych leków.

Obecnie i my musimy starać się zamiast specyfików używać ziół, albowiem są ona mniej inwazyjne dla organizmu ludzkiego oraz w znacznej większości nie aktywują skutków ubocznych ani nie usidlają. Tradycyjnie na nadpobudliwości działa melisa. Robi się z niej zaparzenie zaparzając dwie łyżeczki suszonych liści melisy na filiżankę gorącej wody. Po pięciu minutach sparzenia herbata jest gotowa, można pić ją trzy-cztery razy dziennie. Innym sposobem na zaszargane nerwy może być napar przygotowany z chmielu przeciętnego. Do jego stworzenie potrzebujemy z łyżki suszonego chmielu na szklankę wody. Chmiel i wodę podgrzewany na ogniu około 15 minut, a potem jeszcze gorący pijemy. Pomoże również herbatka ziołowa z kozika lekarskiego, którego łyżkę rozdrobionego korzenia zalewamy filiżanką gorącej wody.

Dodaj komentarz