- Motoryzacja

Stłuczka? Czy zawsze musisz poprosić o pomoc policję czy też lawetę?

Organ, jaki jest w stanie nam wspomagać w pewnym względach, to policja. Wskutek tego warto będzie starać się korzystać z jej pomocy, jeżeli zachodzi taka potrzeba podczas wypadku samochodowego. W jakim momencie? Jeśli nastąpiło porozumienie pomiędzy osobami danej kolizji, wypadku samochodowego, to nie ma potrzeby przywołania policji, żeby prowadziła jakieś dalsze ustalania. Jednakże nie zawsze dochodzi do porozumienia między uczestnikami takiej kolizji. Kierowcy uważają, iż są niewinny. W takim momencie musimy postarać się o wezwanie policji, albowiem nie dochodzi do porozumienia.

Trzeba też uczynić również wtenczas, kiedy kierowca nie ma polisy ubezpieczeniowej OC; w momencie, kiedy jest pijany. Co będzie mogła uzgodnić policja? Do jej zadania trzeba ustalenie, to jest winnym danego wydarzenia, jak oraz będzie jej zadaniem ukaranie mandatem takiej osoby a czasami nawet wezwanie lawety – pomoc drogowa Katowice. Jeśli chodzi o rozstrzygnięcie policji, to nie jest ono wiążące dla ubezpieczyciela. Stanowi tylko dowód w sprawie, która ma prawo jeszcze pozostać wytoczona, jeśli winny nie zgadza się z rozwiązaniem policji. Zapewne wielu z nas chciałoby liczyć na porozumienie podczas wypadku.

Wydaje się być takie rozstrzygnięcie niezwykle drogocenne w czasie mniejszych stłuczek, czy kolizji samochodowych. Jeżeli będziemy decydować się na wzywanie policji, to na pewno poprawnie na tym nie wyjdziemy. Musimy nie zapominać o tym, że wtedy winny otrzymuje dodatkowy mandat. Jeżeli jesteśmy przekonani o tym, że to my zawiniliśmy, to nie ma potrzeby przywołać takiej policji. Niemniej jednak co powinniśmy uczynić w czasie porozumienia. W głównej mierze nie możemy naprawiać samochodu, dokonywać w nim pewnych zmian. W owym czasie nie moglibyśmy otrzymać porządnego odszkodowania.

Mamy tylko taką możliwość w momencie braku dyspozycji kontynuowania bezpiecznej jazdy. Takie naprawy, jak i dalszą pomoc, należy starać się z niej skorzystać dopiero w czasie, gdy pozostały dokonane profesjonalne oględziny samochodu. Muszą zostać one dokonane przez agenta zakładu ubezpieczeń. On będzie był w stanie po takich oględzinach oznajmić, jaką wielkość ubezpieczenia będziemy w stanie zdobyć. Poza tym należy wziąć pod uwagę powiadomienie ubezpieczyciela. Powinno to nastąpić najszybciej po danym zdarzeniu drogowym, nie następnie niż w ciągu 7 dni.

Dodaj komentarz