- Zakupy

Sprzedaż hulajóg elektrycznych rośnie, ale nadal nie można na nich jeździć w miejscach publicznych

Kupno hulajnogi elektrycznej od renomowanego sprzedawcy nie jest dziś trudne, ale znalezienie miejsca, gdzie można jeździć nowym nabytkiem bez łamania prawa może być trudne. Podczas gdy rząd Wielkiej Brytanii decyduje o tym, jak kontrolować e-hulajnogi, ich właściciele są zmuszeni trzymać się z dala od dróg publicznych.
Jest to dziwna sytuacja – sprzedawcy chcą sprzedać jak najwięcej hulajnóg elektrycznych, ale ich użyteczność jest bardzo ograniczona z powodu obowiązującego w Wielkiej Brytanii prawa. W rzeczywistości, raport Komisji Transportu Izby Gmin twierdzi, że Wielka Brytania jest „ostatnią dużą gospodarką europejską, w której skutery elektryczne są nadal zakazane do użytku w dowolnym miejscu, z wyjątkiem gruntów prywatnych”. Poniżej wyjaśniamy więcej na temat przepisów dotyczących skuterów elektrycznych i omawiamy, kiedy ograniczenia dotyczące jazdy na nich na drogach publicznych mogą zostać zniesione.


Sprzedaż hulajnogi elektrycznych idzie w górę

Hulajnogi elektryczne są kuszącą alternatywą dla samochodów dla wielu ludzi, ponieważ są tańsze w eksploatacji i łatwiejsze do zaparkowania. Na razie prawo brytyjskie uniemożliwia korzystanie z elektrycznych skuterów na drogach publicznych i chodnikach, ale detaliści wciąż radzą sobie z przesunięciem zapasów. W rzeczywistości, Halfords, który sprzedaje wybór skuterów elektrycznych takich marek jak Xiaomi i Segway, powiedział nam, że widział 184% wzrost sprzedaży rok do roku w listopadzie 2020 roku dla produktów e-mobilności.
Dalsze badania* przeprowadzone przez detalistę, które objęły 2 000 dorosłych Brytyjczyków, wykazały, że 16% respondentów twierdzi, że posiada skuter elektryczny. Gdyby skutery elektryczne zostały dopuszczone do ruchu na drogach publicznych: 33% respondentów stwierdziło, że rozważyłoby użycie jednego na krótszą podróż 28% rozważyłoby zamianę swojego samochodu na e-hulajnogę, aby „przynieść korzyści środowisku”.

Złapaliśmy się również z innym popularnym sprzedawcą detalicznym, który sprzedaje skutery elektryczne. Rzecznik marki powiedział nam: „Sprzedaż jest dość stabilny biorąc pod uwagę [hulajnogi elektryczne] mogą być używane tylko na prywatnym terenie obecnie. Sprzedaż wzrasta wraz z poprawą pogody. ‚Jeśli prawo miało się zmienić, przewidywalibyśmy ogromny wzrost popytu’. Zobacz więcej informacji na http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55257&Itemid=2

Dlaczego nie można jeździć hulajnogą elektryczną po drogach publicznych?

Hulajnogi elektryczne są napędzane silnikiem, co oznacza, że w świetle prawa są one klasyfikowane jako „pojazdy silnikowe”. Na stronie internetowej GOV.UK zauważono, że przepisy, które mają zastosowanie do pojazdów silnikowych, mają również zastosowanie do przewoźników napędzanych. Oznacza to, że nie można jeździć na skuterze elektrycznym na drogach publicznych lub w miejscach, które są przeznaczone dla pieszych, rowerzystów i jeźdźców konnych – w tym chodników i ścieżek rowerowych. Aby móc z niego korzystać, trzeba mieć 18 lat lub więcej.
W tej chwili rząd przeprowadza testy, aby lepiej poznać pozytywne i negatywne skutki używania e-hulajnóg na drogach publicznych. Próby te odbywają się w całym kraju, a prędkość maksymalna e- hulajnóg jest ograniczona do 15.5 mil na godzinę. Wyniki tych prób będą kluczowe dla podjęcia decyzji, gdzie prawo stoi na skuterach elektrycznych poruszających się do przodu. Na razie, właściciele hulajnóg elektrycznych będą musieli skrzyżować palce i nadzieję na jakieś pozytywne wiadomości. Jeśli potrzebujesz pomocy w dojazdach do pracy, składany rower elektryczny zrobi różnicę – pod warunkiem, że jest dobry. Zobacz nasze recenzje składanych rowerów elektrycznych.


Gdzie mogę jeździć na hulajnodze elektrycznej, nie łamiąc prawa?

Jeśli chcesz jeździć na hulajnodze elektrycznej bez ryzyka jego konfiskaty, musisz używać go na terenie prywatnym za zgodą właściciela terenu. Próbne hulajnogi mogą być używane na drogach publicznych i ścieżkach rowerowych, ale nie na chodnikach. Znaki drogowe wyświetlające symbol roweru (pokazany poniżej) mają również zastosowanie do skuterów elektrycznych.
W zeszłym miesiącu Southampton uruchomiło próbny program wynajmu hulajnóg elektrycznych, co oznacza, że w całym mieście jest 50 skuterów elektrycznych, które można wypożyczyć w stacjach dokujących. Skutery te są dostępne w ramach usługi subskrypcji lub planu pay-as-you-go, który początkowo kosztuje 1 funt, a następnie 14p za minutę. Innymi słowy, wynajem skutera na godzinę będzie ustawić z powrotem £ 9,40. Podobny program działa w Essex z escooters dostarczonych przez Spin, firmy zatwierdzonej przez Departament Transportu. Hulajnogi są geoogrodzone, co oznacza, że silnik wyłączy się, jeśli wykryje, że użytkownik wyjechał poza zatwierdzoną strefę testową. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o samochodach elektrycznych i które modele są warte Twoich pieniędzy – zobacz wybór naszych ekspertów spośród najlepszych samochodów elektrycznych.

Podczas zakupu elektrycznej hulajnogi, pomyśl o tym, jak daleko planujesz nią podróżować. Odległość e-hulajnogi na pełnej baterii będzie zależeć od marki, wielkości baterii i czy podróżujesz pod górę. Ogólnie rzecz biorąc, im większy budżet, tym dłużej hulajnoga elektryczna będzie trwała, zanim będzie potrzebowała kolejnego doładowania. Większość średniej klasy hulajnogi elektryczne mają deklarowany zasięg gdzieś pomiędzy 15-20 mil.

Dodaj komentarz