- Budownictwo

Siatka lub inne ogrodzenia? Przetestuj, co wybrać

Obiekty wojskowe wymagają nadzwyczajnego rodzaju ochrony. Z uwagi na obecność oprzyrządowania bojowego, amunicji, tworzyw wybuchowych oraz pojazdów o specjalnym zastosowaniu, system bezpieczeństwa musi być na najwyższym poziomie. Naczelną barierę stanowi 25 metrowy pas, pozbawiony zarośli oraz drzew. Na nim zwykle montuje się specjalnie oznakowane tablice zawiadamiające o zastosowaniu obszaru. Potem mieści się strefa ochrony zewnętrznej. Ograniczają ją płoty wewnętrzne oraz zewnętrzne – ogrodzenia-a-z.pl – producent ogrodzeń. Do tego strefa wojskowa jest strzeżona przez czujniki alarmowe, lampy, ograniczenia mikrofalowe, lub ewentualnie tory podczerwieni.

Kolejny obszar nosi nazwę strefy asekuracji bezpośredniej. Jest to teren przylegający do budynków wojskowych chroniony przez system kamer. Strefa ochrony wewnętrznej znajduje się w obiektach. Instalowane są tam dwa rodzaje czujników, działające na odmiennych zasadach, np. podczerwień oraz ultradźwięki. Ochrona militariów ograniczą się wobec tego do godziwego strzeżonego podwójnego ogrodzenia i zabezpieczeń technicznych, których podwaliną jest monitoring i dozór przez siły ochrony fizycznej. Zakłady karne to następne obiekty wymagające poprawnego ogrodzenia.

W polskim więziennictwie dzieli się je na placówki dla młodzieńczych przestępców, ludzi popełniających wykroczenie po raz pierwszy, recydywistów, jak i przestępstw wojskowych. W zależności od typu zakładu, występują inne zabezpieczenia i inna swoboda, lub ograniczenia w poruszaniu się więźniów po placówce. Z uwagi na bezpieczeństwo, trudno odkryć konkretne dane dotyczące wymiarów muru. Przeciętne ogrodzenia sięgają jednakże od 1,5 do nawet 3 metrów. Teren strzeżony jest zwykle przez strażników na wieżach, oświetlenie i rozmaitego typu czujniki. Oryginalnym, jak oraz najsłynniejszym więzieniem jest niedziałający już zakład karny w Alcatraz. Jego położenie na wyspie było już charakterystycznym wariantem zabezpieczenia. Więźniowie traktowani byli nadzwyczaj rygorystycznie, a spacerniak, jak i obszary przylegające do zakładu, okalały wysokie murowane ogrodzenia. Nawet po ich pokonaniu, na uciekiniera czekały strome stoki i istotna odległość do przepłynięcia. Dlatego również nie ma potwierdzonych, udanych ucieczek z Alcatraz.

Dodaj komentarz