- Zakupy

Sen – jaką pościel kupić, by spać zdrowo?

Ogólnie rzecz pobierając wełna posiada dwie główne właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera przesadnie do ciała śpiącej osoby, co zapobiega niedobrej izolacji cieplnej. Na skutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, albowiem warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel aksamitna to też wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Samorzutna absorpcja potu powoduje, że dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgoci. Na domiar tego po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w jakim się znajdujemy to znacząca funkcja każdego pomieszczenia. Niewielu z nas niemniej jednak zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych pragnień materiały, pod którymi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, że nieprzyjemne zapachy wydzielające się z ciała potrafią zakłócić stworzony przez nas sen w charakterystyczny sposób. Pobocznym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie pozwala, by zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się wspaniałym rozwiązaniem dla alergików, bo zabija wszystkie drobnoustroje oraz roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne oraz trudności związane z układem oddechowym. Zapobiega znacznej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tutaj pościel z jedwabiu naturalnego – silk.pl niweluje również destrukcyjne działanie jonów dodatnich przez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, wyklucza nadpobudliwość nerwową, a także wzmacnia odporność organizmu. To właśnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające zwykle do znacznych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny zwłaszcza za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeżeli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na skonstruowany przez nas organizm ludzki.

Dodaj komentarz