- Motoryzacja

Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob

Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob przeprowadzana jest na dużym poziomie. Kiedy tylko jakiś kierowca dochodzi do wniosku, że powinien skorzystać z tego wyjścia, musi zapisać się na wizytę. Doświadczeni mechanicy podłączą wyspecjalizowany tester diagnostyczny do komputera pokładowego samochodu.

W rezultacie można szybko dowiadywać się, w jakiej formie jest pojazd oraz czy wyznaczone parametry będą odbiegać od pożądanych, czy też wszystko jest jak należy. W produkowanych aktualnie pojazdach umieszczone są komputery wewnętrzne, mające za zadanie kierować silnikiem oraz pozostałymi podzespołami. Mają one wprowadzone specjalne układy diagnostyczne, zaprogramowane w taki sposób, aby odpowiadać za prawidłowe zakresy pracy dla wszystkich podzespołów i czujników.

Kiedy jakikolwiek podzespół wykroczy poza zalecane parametry, komputer pokładowy zapisuje właściwy kod błędu w pamięci. To podstawa do tego, aby następnie mechanik mógł właściwie zlokalizować awarię. Specjalny komputer diagnostyczny podłączany do komputera pokładowego auta umożliwi bezbłędną wymianę informacji. Dane o kondycji pojazdu pozwolą ekspertowi odczytać problem i rozpocząć jego usuwanie. Za pomocą diagnostyki komputerowej można przykładowo rozpoznać kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego czy sterownika silnika. W dodatku można kontrolować parametry pojazdu podczas jazdy. Poszczególne urządzenia diagnostyczne pozwalają zarządzać na przykład automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki samochodu warto się też zdecydować przed zakupem samochodu używanego. W warsztacie można na dodatek korzystać z usługi nabijanie klimatyzacji wcześniej zapisując się na spotkanie. Pewne usługi są przeznaczone dla pojazdów osobowych oraz dostawczych dowolnych marek. Kompletna oferta zamieszczona jest na stronie warsztatu.

Dodaj komentarz