- Budownictwo

Rady budownicze w czasie budowy domu

Wreszcie odnaleziono sposób na walkę z pleśnią, grzybami i mikroorganizmami. Wyprodukowano wyjątkowa farbę, zawierającą nanocząsteczki srebra, jakich zawartość w farbie skutecznie zwalcza wszystkie bakterie, zarazki, zapobiega rozprzestrzenianiu się wilgotności, powstawaniu pleśni i grzybów. Chociaż ta farba przeznaczona jest do pokoi szpitalnych i miejscach podwyższonego ryzyka, jednakowoż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ściany pomieszczeń w nowo zbudowanym domu pokryć właśnie taką powłoką. Wszem i wobec wiadomo, że życie alergika jest kłopotliwe. Obrzydły katar, łzawienie oczu, komplikacje z oddychaniem to tylko kilka z codziennych niedogodności.

Jeśli wobec tego istnieje jakikolwiek sposób na ich zmniejszenie, należy go wykorzystać. Dopiero co postawione ściany domu także są w stanie poprzez swój skład niekorzystnie oddziaływać na mieszkańców. Woń tynku, klejów, zaprawy – to wszystko może uprzykrzyć życie alergikowi. Dwukrotne pomalowanie ścian tą wyjątkową farbą zagwarantuje powłokę nie przepuszczającą do pokoje niepożądanych związków. Dodatkowo farba jest bez zapachu, zezwala ścianom na ‚oddychanie’, a w razie pobrudzeń można ją skutecznie umyć. Budowa domu – jak utworzyć przyjazny dom dla alergików.

Jakim sposobem wiadomo, srebro hamuje rozwój bakterii oraz pleśni, jego zawartość w farbie gwarantuje w następstwie tego właściwe powietrze w domu. Mamy działkę, mamy projekt mieszkania, czas przystąpić do jego budowy. Konstrukcja domu rozpoczyna się od fundamentów, co potwierdza EkipaBudowlana.NET – Budowa Domów Lublin. Jest to najważniejsza część budowli, ponieważ stanowi podporę oraz stabilizację całości. Od poprawnie postawionego domu, czyli od trwałych fundamentów zależeć będzie bezpieczeństwo budowli, a następnie jej mieszkańców.

Kolejną, niezwykle istotną funkcja fundamentów, jest oddzielenie budynku od podłoża i ochrona przed wilgocią, a nawet obsuwaniem się budynku, gdy nasza idealna działka znajduje się na wzniesieniu, czy stoku. Już w projekcie mieszkaniu powinien być uwzględniony typ fundamentów, właściwy do planowanej wielkości domu i jego ciężaru. Ciężar domu powinien być równomiernie rozłożony na powierzchni gruntu, co spowoduje, że osiadanie budynku też będzie jednakowe w każdym punkcie.

Wiele zależy od rodzaju gruntu, na jakim stanie skonstruowany przez nas dom. Może być podłoże mokre, które wymaga szczególnego utwardzenia, piaszczyste, skaliste – to wszystko zastrzega sposób kładzenia fundamentów, ich grubość oraz wielkość. Każdorazowo powinny być przeprowadzone badania geotechniczne, ponieważ nie jest powiedziane, że znajdziemy takie same warunki do budowy domu, jakie ma nasz sąsiad 100 metrów dalej. Klęski budowlane z ostatnich dwóch lat związane z obsunięciem się ziemi pokazały, iż nawet na nieomalże równym terenie ma prawo się zdarzyć tragedia.

Dodaj komentarz