- Biznes

Przygotowywanie ziół – kiedy warto je wykorzystywać?

Ziołolecznictwo na długie lata odeszło w niepamięć, wyparte przez medycynę opierającą się na syntetycznej produkcji leków. Zioła uznano wówczas za mało pewny środek leczenia, a część autorytetów medycznych z przełomu XIX i XX w. twierdziła nawet, iż są niezmiernie niezdrowe i trujące. Współcześnie jednakże zioła z powrotem uzyskują stosowną sobie rangę we dzisiejszej medycynie to naturalnie dzięki popularyzowaniu medycyny naturalnej.

Zioła należałoby jest wykorzystywać w przypadku wszystkich lżejszych schorzeń. Nie mają bowiem tak drastycznych incydentalnych środków działania jak większość medykamentów. Część dzisiejszych internistów oraz pediatrów zaleca nawet w przypadku infekcji korzystanie z ziół oraz wyraźnie odradza zastosowanie antybiotyków.

Na przykład, w wypadku infekcji i zapaleń gardła i migdałków czy anginy, doktorowie polecają płukanki z szałwii, jaka ma silne działanie ściągające, bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. Jednakowoż zdarza się wielokrotnie, iż same zioła nie wystarczają oraz terapię wypada wspomagać antybiotykami – wtenczas rekomendujemy auto purple kush. Polska jest krajem o niezwykle bogatej i różnorodnej faunie. Na jej terenie występuje wybitnie wiele roślin o właściwościach leczniczych. Zioła w Polsce pojawiają się zarówno w naturze, np. na łąkach czy w lasach.

Ze względu na pomocne warunki geograficzne też uprawia się je w hodowlach. Najatrakcyjniejsze polskie zioła znajdują zastosowanie zarówno w medycynie, jak oraz w kuchni. Są to m.in. bazylia, tymianek, kminek, koper, pietruszka, majeranek, rumianek, szałwia, tymianek i mięta.

Przetwarza się je, np. suszy czy też mieli i sprzedaje po pewnym czasie w formie przypraw lub też również wiąże w pęczki oraz sprzedaje się je w naturalnej formie. Z wielu ziół produkuje się też napary i herbaty, np. z szałwi i rumianku. Inne popularne oraz cenione polskie zioła to dzika róża, jałowiec, brzoza, pokrzywa, podbiał, kasztanowiec, krwawnik, lipa, mniszek lekarski, babka lancetowata, głóg dwu i jednoszyjkowy, borówka czernica. Odnajdują przeznaczenie w zasadzie w medycynie naturalnej, szczególnie w fitoterapii i aromaterapii.

Dodaj komentarz