- Nauka

Prywatne przedszkole – pierwszy raz z równolatkami

Pociecha to skarb jakiegokolwiek rodzica. Kiedy maleństwo nadchodzi na świat, życie rodziców zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko jest uzależnione potrzebom malucha. Urządzanie pokoiku dla dziecka, wyprawka, pierwsze szczepienia oraz zakup wszystkich niebezużytecznych gadżetów to wydatki, jakich nie da się ominąć. Nieraz zdarza się tak, że nieceniona jest wsparcie dziadków, nie tylko w sensie materialnym, jakkolwiek też opiekuńczym.

Współcześnie bardzo trudno o pracę. Nic wobec tego zadziwiającego, że poza radością z posiadania dziecka pojawiają się także obawy połączone z urlopem macierzyńskim i utrudnieniami, na jakie spotykają młodzi rodzice. Chociaż sytuacja powoli zmienia się na lepsze, dalszym ciągu dam boja się o własne stanowiska oraz o to, że gdy powrócą po urlopie macierzyńskim, są w stanie strwonić pracę. Ostatnio coraz częściej mężczyźni biorą urlopy wychowawcze i pomagają własnym żonom w wychowywaniu dziecka. Do lamusa już odchodzi wizerunek rodziny standardowej, gdzie to tata zarabia a mama absorbuje się domem i edukowaniem dziecka.

Gra toczy się o to, żeby jak najwięcej czasu dziecko spędziło z rodzicielami i nie musiało wcześnie być pod opieką niani. Dziecko otoczone czułością obojga rodziców sprawniej dojrzewa oraz entuzjastyczniej uczy się oryginalnych rzeczy. W tej chwili coraz to młodsze dzieci idą do przedszkola. Z jednej sprawy rodziciele decydują się na to, albowiem nie mają już dyspozycji opieki nad maluchem cały czas, z drugiej chodzi o jak najwcześniejszy kontakt z równolatkami, poza tymi z „piaskownicy”. Przedszkole to na pewno wielki krok dla dziecka. Zaczyna funkcjonować w nowym środowisku, gdzie nie ma już rodzicieli, a zastępują ich panie opiekunki – RóżanyOgródek.PL – przedszkole prywatne warszawa mokotów. Kontakt z innowacyjnymi kolegami oraz towarzyszkami, z jakimi dziecko spędza dziś większość czasu, to także istotny stres. Dzieci mają różnorodne osobowości oraz dają do przedszkola różnorodne przyzwyczajenia. Warto jednak popatrzeć na plusy zapisania dziecka do przedszkola.

Przede wszystkim jest to wspaniała okazja do pierwszej lekcji niezależności. Do tej pory dziecko było pod opieką mamy lub babci, dzisiaj jest jednym z wychowanków oraz ma takie samo położenie, co jego rówieśnicy. Po drugie, potomek uczy się wielu oryginalnych rzeczy, Jest to jego pierwsza szkoła, pierwszy kontakt z rozmaitymi formami edukacji. Śpiewanie, gimnastyka, rytmika, plastyka i coraz to częściej – nauka języka obcego przez zabawę. W przedszkolu nie ma czasu na nudę. Oddając dziecko pod opiekę kobiet przedszkolanek rodzic ma pełne przekonanie, że jest w dobrych rękach.

Dodaj komentarz