- Turystyka i Sport

Propozycje na nietuzinkowe trunki, jakie można wyszukać na blogu Tragos Del Mundo

Navegado: tradycyjne chilijskie wino, określane mianem żeglarskiego. Pozyskuje popularność na całym świecie. Z tego powodu też przepisu na jego przygotowanie nie mogło zabraknąć w serwisie Tragos Del Mundo. Są albowiem tutaj opisane smaczne alkohole znane na całym świecie.

Wywodząca się z Chile receptura wina, z jaką da się zaznajomić pod adresem https://www.tragosdelmundo.cl/vino-navegado/ de facto przekonuje do tego, żeby bliżej interesować się takim smakowitym napojem alkoholowym. Należy natomiast pamiętać, że jest to wino grzane, a więc najlepiej będzie kosztować je w okresie jesieni i zimy. W pochmurne i zimne dni wino żeglarskie poprawi nastrój. Można kosztować go w samotności, z partnerem lub w towarzystwie znajomych. De facto, na przygotowanie takiego wina można wyszukać parę przepisów. Wyjątkowo popularny jest ten, do jakiego można dodać świąteczne składniki. I to właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest to ochoczo pity trunek.

Naturalnie, przyprawy można wybierać indywidualnie, wprost do posiadanych gustów. Nietuzinkowość takiego napoju polega stricte na tym, że nie ma jednej, sprawdzonej receptury, jeśli chodzi o jego przyszykowanie. I o tym dokładnie przekonuje autor strony Tragos Del Mundo. Jeżeli już ktokolwiek raz przygotuje Navegado, to pewne jest, że zechce robić eksperymenty w przyszłości z tym, jak można urozmaicać jego smak. Do tego trunku z winem można tak naprawdę dodawać to, na co ma się ochotę. Najważniejsze jest natomiast to, by nie pominąć 5 podstawowych elementów: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu oraz cukru.

Zwykle do zrobienia Navegado stosuje się młode wina z owoców, takie jak Merlot czy Syrah. Pośród dodatków, jakie można dodać do oryginalnego wina znajdują się takie jak: gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, liście czerwonej róży. Niektórzy mogą dodawać również cząstki jabłka albo gruszki. Wino idealnie smakuje, podczas gdy cukier zastępuje się miodem albo likierem pomarańczowym Contreau. To podkreśli o wiele bardziej posmak luksusowego napoju alkoholowego. Interesującym sposobem na zrobienie trunku grzanego z przyprawami jest to, aby najpierw umieścić je w zaparzaczu do herbaty, aby nie trzeba było przejmować się o ich późniejsze odsączanie.

Dodaj komentarz