- Zakupy

Pomysły na podarunki dla dzieci – wybierz zabawki

Nierozdzielnie łączą się nam z dzieciństwem. Zabawki to wszystkie przedmiotach, których jako dzieci użytkowaliśmy do zabawy. Nawet dzieci z najbiedniejszych państw mają swoją zabawkę, zrobioną samodzielnie z dogodnych materiałów. Taka już natura malutkiego człowieka, że rozwija się oraz poszukuje przyjaciela po raz pierwszy w zabawce. Te ulubione, z jakimi kładliśmy się spać obdarzamy szczególnym sentymentem oraz pamiętamy przez dużo lat.

Aktualnie dominuje na świecie nastrój typowo konsumpcyjny, wobec tego dzieci przy okazji każdego święta, nieraz bez okazji dostają bez ustanku nowatorskie egzemplarze ulubionych lalek oraz klocków. Przekonanie o ich nieodzowność w ogromnej liczbie, wypływa u dziecka pewnie z porównywania własnego małego majątku z kolegami w przedszkolu.

Na pewno styka się też z reklamami, które przedstawiają jak zabawki ożywają. Inną sprawą jest wychowanie. Reprezentatywne dla nas jest rozpieszczanie dzieci, jakie tłumaczymy prostym zapewnieniem im tego, czego sami nie mieliśmy w dzieciństwie. Z drugiej kwestii istnieją rodziny, gdzie dzieci dzielą wraz jedną zabawkę, bowiem na kolejne nie ma pieniędzy. Nie wszyscy zdają sobie kwestię z faktu, że zabawki nie są tylko atrybutami dziecięcymi.

Również dorośli absorbują się nimi, a ukochane czworonogi radują się z piszczących zabawek zwierzęcych. Jednak zabawki dziecięce są charakterystyczne. Przede wszystkim mają maluchom sprawiać radość oraz zapełniać czas przeznaczony na zabawę – tani prezent dla przedszkolaka. Muszą być wykonane z materiałów, które nie uczulają wrażliwej skóry, a w przypadku najmłodszych pociech nie zawierać bezproblemowych do urwania lub wolnych detalów, które wolno połknąć. Znaczącą cechą zabawek są także ich cechy edukacyjne, przez jakie dziecko poznaje oryginalne zjawiska oraz przedmioty ze swojego otoczenia. Do tego przedziału zaliczymy np. książeczki a również instrumenty z opcją naśladowania odgłosów zwierzaków.

Zabawki nie muszą wzbudzać w dziecku nadmiernej agresji, ani akcentować szkodliwych wzorów zachowań. Niestety w dobie gier komputerowych i mniejszego czasu przeznaczonego dla dziecka, coraz więcej rodziców kupuje to co dziecko pragnie, nie sprawdzając uprzednio czy po pierwsze zabawka nadaje się do wieku malucha, po drugie jakiego typu uniesienia wyzwala.

Dodaj komentarz