- Turystyka i Sport

Podróż do Indii – zwiedzamy Bollywood

Mawia się, że co kraj, to obyczaj. W czasie gdy większa część europejskich państw ma dosyć zbliżoną kulturę oraz tradycję, to kontrasty o dużo znacznie bardziej rzucają się w oczy, jeśli przyjrzeć się państwom położonym na innych kontynentach. Przede wszystkim fascynująca wydaje się Azja, która oczarowuje własnymi intensywnymi kolorami. Takim w najwyższym stopniu specyficznym krajem, jaki jednak wydaje się przede wszystkim bliskim Europejczykom, są Indie. Leżące na Półwyspie Indyjskim, pomiędzy dwoma dużymi rzekami Indus i Ganges państwo jest już od czasów starożytnych, skąd wywodzą się wierzenia i co poniektóre systemy filozoficzne Indii. Naturalnie ta niezwykła duchowość uwodzi wszystkich tych, którzy rozczarowali się już cywilizacją Zachodu.

Indie także oraz dzisiaj wydają się zwłaszcza uduchowione, a do krajowych środowisk edukacyjnych każdego roku przybywają tłumy wypatrujących siebie ludzi. Kraj zdumiewa i oczarowuje jednocześnie także oczywiście bogactwem kolorów i zapachów, przy których wszystko inne wydaje się tylko szare oraz nudne. Każdy kraj ma w sobie coś szczególnego, co przyciąga i olśniewa. Być może właśnie w następstwie tego tak atrakcyjna stała się aktualnie turystyka – więcej o tym na JasnowidzAmala.PL – Indie Podróż. Środki przewozu stają się coraz prędsze, jest więcej biur podróży, nieprzerwanie rozbudowuje się infrastruktura krajoznawcza, a ludzie mają wolny czas i przede wszystkim pieniądze, by podróżować i poznawać coraz to nowatorskie miejsca, kultury oraz tradycje.

Choć bez ustanku najbardziej znanym celem wyjazdów na świecie są kraje europejskie, to jednak ludzi coraz o wiele bardziej rozpoczynają fascynować również państwa położone poza Europą. Takim bliskim, chociaż odległym krajem wydają się Indie. Egzotyczny, pełen kolorów i zapachów kraj ma przede wszystkim bogatą, sięgającą w starożytność historię oraz kulturę. Szczególnie pociągające wydają się indyjskie systemy filozoficzne, a liczne ośrodki medytacyjne przyciągają tłumy ludzi, którzy rozczarowali się zachodnią cywilizacją oraz mają nadzieję znaleźć w Indiach siebie. Jednakże Indie to również kraj przypraw, jakie na potęgę sprowadzano do Europy. Typowo indyjskie są sosy korzenne jak cynamon, kardamon czy curry.

Dodaj komentarz