- Usługi

Ozonowanie żywności jako nowoczesne podejście w branży spożywczej

Ozonowanie żywności jako nowoczesne rozwiązanie w branży spożywczej jest także znacznie bardziej cenione na terenie Polski. Firma Ozon Food proponuje przemysłowe systemy ozonowania i instalacje dzięki jakim możliwe jest realizowanie właśnie tego typu świadczeń. Inżynierowie nie bez przyczyny opisują wykorzystanie takiej opcji jako: zamianę tlenu na zyski. System dla każdej z firm opracowany jest indywidualnie, wobec czego można spodziewać się odpowiednich zysków.

Każda instalacja będzie dopasowana do tego, co jest niezbędne w konkretnym zakładzie. W rezultacie, cała obsługa linii oraz obróbka produktu może stać się wydajniejsza. W firmie będzie mniej przestojów, będą panowały lepsze warunki pod kątem higieny oraz zminimalizowane będą kwoty dezynfekowania. Zyskuje na tym nie tylko nabywca, czyli konkretna marka, lecz też konsumenci, jacy otrzymają zdrowe wyroby. Zastosowanie ozonu powoduje, że dane produkty będą sterylniejsze, lepiej zachowane i świeższe. Firma robiąc użytek z instalacji wykorzysta mniej wody i prądu, co jest zarówno korzystne finansowo, jak i przyjazne dla środowiska.

Mogą skorzystać: wytwórca żywności, konsument i środowisko. Autorsko opracowane, niezawodnie funkcjonujące systemy ozonowania przygotowane w firmowym laboratorium są każdorazowo opracowane na podstawie tego, jakie są wymagania w wybranej firmie. Z tego powodu w trakcie uzgodnienia wszystkiego należy precyzyjnie zaprezentować swoje oczekiwania oraz to, jak na co dzień wygląda praca w zakładzie. Docelowo instalacja będzie wykonana w taki sposób, jak wymagają tego właściciele, ale też pracownicy firmy.

Można dzięki temu liczyć również na zaoszczędzenie oraz na przewagę nad konkurentami. Instalacje rozdzielone są na: Systemy Produkujące Wodę Ozonowaną, Systemy Mobilnej Dezynfekcji Hal i Pomieszczeń, jak i Systemy Kontrolowanej Atmosfery Ozonowej KAO. Systemy Produkujące Wodę Ozonowaną obejmują modele: GW – 12/12, GW – 10/12, DM – 01/12 oraz Modułowy System GWTech. Systemy Mobilnej Dezynfekcji Hal i Pomieszczeń to system DH – 01. Systemy Kontrolowanej Atmosfery Ozonowej KAO to natomiast: turbinowy system KAO, system TIR –KAO – 20/12 oraz system KAO – 05/12.

Dodaj komentarz