- Usługi

Opis mobilnych i praktycznych kasoterminali

Doskonałe rozwiązanie dla konsumentów, którzy za zakupy i usługi zapłacą kartą albo smartfonem to terminal POS, o czym przekonuje marka POSNET POLSKA S.A. na witrynie www. terminal POS jest niewielkim urządzeniem, jaki służy do przyjmowania płatności bez gotówki pomiędzy klientem a przedsiębiorcą. Umożliwia płatności wszystkimi kartami płatniczymi, jak i udostępnionymi w branży telefonami.

Terminal takiego typu może być zintegrowany z systemem fiskalnym. Z terminali point of sale można skorzystać w każdej dziedzinie. Można nimi także płacić za świadczenia trenerów personalnych, lekarzy albo kurierów. Plusy urządzeń dla konsumentów którzy płacą w odmienny sposób aniżeli tradycyjnie, pieniędzmi to: łatwy w obsługiwaniu oraz czytelny interface, opcja zrobienia transakcji przy zastosowaniu karty debetowej, akceptowanie kart zbliżeniowych, proste fakturowania, szczegółowo opracowane moduły raportowe. Transakcje zrobione przy użyciu takiego terminala zaliczają się do bezpiecznych, gdyż urządzenie jest w zgodzie ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa, a w dodatku użyte jest w nim kodowanie danych transakcji protokołem poufności i integralności transmisji danych. Patrząc na to, że transakcje bezgotówkowe są znacznie powszechniejsze, można spodziewać się, że rosnąć będzie też popularność terminali POS, z uwagi na ich prędkość, bezawaryjne użycie a także bezpieczeństwo.

Żeby kupić taki terminal trzeba liczyć się z kosztem około trzystu złotych i więcej. Z kolei, warto również zwrócić uwagę na program Polska Bezgotówkowa, a więc inicjatywę Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a także agentów rozliczeniowych i organizacji płatniczych VISA i Mastercard. Zadaniem akcji jest znoszenie opłaty dla biznesmenów zdecydowanych na instalację terminala płatniczego a także kosztów jego używania podczas dwunastu miesięcy od momentu zainstalowania. Firma POSNET ma do zaoferowania natomiast Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay, jaki jest połączeniem kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. To unowocześnione narzędzie fiskalne, pełniące także rolę terminala POS.

Dodaj komentarz