- Zakupy

Najatrakcyjniejsze alkohole świata – brandy i wiele więcej

Teraz istnieje wiele mitów na temat alkoholu, dużo z nich brzmi nawet całkiem logicznie i to właśnie dzięki temu dużo ludzi w nie wierzy nie wiedząc jak niesłychanie się mylą odnośnie niektórych z nich. Jednym z najpopularniejszych mitów dotyczącym alkoholu jest twierdzenie, iż faceci są odporniejsi na trunek niż kobiety.

Jest to bzdura, bowiem nawet jeśli stężenie alkoholu po wypici podobnej dawki jest u mężczyzny niższe niż u kobiety to nie świadczy to, że może on znacznie więcej wytrzymać. Nie ma co do tego ogólnej zasady, zależy to od wielu elementów takich jak waga, metabolizm, sposób odżywiania, zawartość tłuszczu itp. Kolejnym szeroko rozpowszechnionym mitem jest mit o tym, iż alkohol rozgrzewa organizm, jest to złudne uczucie trwające wyłącznie chwilę a w realności organizm wychładza się szybciej niż zazwyczaj bowiem alkohol rozszerza naczynia krwionośne oraz sprzyja utracie ciepła przez organizm ludzki. Ten mit doprowadził do wielu wypadków w których ludziom wydawało się, że po „setce” będzie im cieplej skutkiem są choroby płuc i oskrzeli i raz za razem śmierć z powodu wychłodzenia organizmu ludzkiego.

Nie wszelkie alkohole należą do przedziału cenowego osiągalnego dla każdego degustatora, na świecie jest obecnie parę grup alkoholi będących swego rodzaju „elitą” faworyzuje ich w głównej mierze cena oraz fakt. Iż nie są wytwarzane masowo, zazwyczaj produkuje się tylko kilkadziesiąt lub ewentualnie kilkaset sztuk które są w następnej kolejności sprzedawane za bajońskie kwoty – więcej na domenie https://www.forfiterexclusive.pl/. Wśród piw należy zamienić markę Jacobsen Vintage, której wyprodukowano dopiero co 600 butelek, zaś cena jednej z nich wynosi 270 € co w przeliczeniu daje ok. 1039zł. Wśród koniaków wygrywa bezapelacyjnie francuski Hennessy Cognac Ellipse, koszt jednej z 600 butelek to 2600 € co daje ok. 9400zł, ekskluzywności dodaje mu fakt, że butelka została zaprojektowana przez słynnego projektanta Thomasa Baccarata. Mercedesem wśród win jest francuskie Romanée Conti, jest to wino jakiego cena wynosi 4000 € co przekłada się na 16000zł. Jeżeli zaś chodzi o jednoznaczny rekord to jest nim cena leżakującego 100 lat whisky Henri IV Dudognon Heritage jaka w chwili bieżącej oscyluje w granicach 1.435.000 € co w przeliczeniu na złotówki daje bez mała 6 mln zł.

Dodaj komentarz