- Usługi

Na co zwrócić uwagę nabywając wózek oraz fotelik?

Narodziny dziecka to dla większości rodzicieli duże szczęście. Długie chwile wyczekiwania wynagrodzone zostają szczęśliwym gaworzeniem maleństwa. Niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne i więcej. Nie da się zamaskować, że utrzymanie jednego dziecka mnóstwo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w takim razie rodzice wieloraczków mają pod tym względem sporo trudniej. Na pewno czeka ich dużo wydatków połączonych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest zakup należytych wózków oraz fotelików samochodowych. Nie musimy się jednak obawiać, że będziemy mieli trudności z ich kupnem, bo producenci tego rodzaju sprzętów wychodzą vis-a-vis także rodzinom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to wybitnie niepraktyczne i nieprzydatne, gdyż na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. W tej chwili wytwarzane są wyjątkowe wózki bliźniacze – sprawdź Recaro monza seatfix. Dzieci są w stanie być w nich usadzone obok siebie, lub ewentualnie jedno za drugim. Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje pozytywy i minusy. Wózek, w jakim dzieci siedzą obok siebie jest szerszy aniżeli normalny wózek, zajmuje więcej miejsca na chodniku, może być w takim razie mniej praktyczny jeśli sporo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, ale dłuższy-nie możemy się wychylić, żeby ujrzeć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, jakie lubią posiadać wszystko na oku ma prawo być to mała niedogodność. Istnieją także wózki dla trojaczków i czworaczków, jakie w Polsce są mniej atrakcyjne, niemniej jednak łatwo dostępne na zagranicznych portalach zakupowych. Trochę bardziej skomplikowanym tematem są foteliki dziecięce. Tu niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego prywatnego bezpieczeństwa, musi mieć swój własny fotelik, słusznie zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz