- Zakupy

Modowe inspiracje – gdzie robić zakupy?

Wybierając się na zakupy w wielu punktach sprzedaży możemy spotykać się z różnorodnymi sytuacjami poniekąd wzbudzającymi nasze zdziwienie. Najprostszym przykładem jest nastawienie sprzedawcy do kupujących. Bywa że w jednym punkcie sprzedaży pani za ladą będzie starała się nam wspomóc nie zważając na rosnącą stertę odzieży którą przymierzamy. W takiej sytuacji nawet gdy pomimo starań sprzedawcy nie wynajdziemy nic dla siebie, sprzedawca taki nie przestanie być dla nas miły oraz uprzejmy.

Czasami mamy niestety także styk z ekspedientkami, którym wydaje się dokuczać sama nasze obecność w sklepie, nie mówiąc już o próbę poproszenia o pomoc w znalezieniu stroju czy o wskazówkę – tu polecamy gdzie szukać inspiracji modowych. Właśnie dlatego także wkraczając do sklepu świadomie bądź też nie najpierw oceniamy sprzedawcę, a wynik takiej oceny decyduje o dalszych naszych postępowaniach. Nie musimy być również zaskoczone, gdy z pogardą negujemy ubranie dla nas będące czubkiem bezguścia, a sprzedawca nie zareaguje na to w żaden sposób.

Przyczyna tego jest bardzo łatwa. Okazuje się że nawet te ubrania, które całkowicie nie przypadają nam do gustu, dla innych mogą być szczytem szyku i mody. Sprzedawcy poprawnie o tym wiedzą i podchodzą do takich sytuacji z pewnym dystansem i wielkim zrozumieniem. Robiąc zakupy w wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, że łatwe dla nas czynności mogą znaczącą utrudnić pracę sprzedawców.

Jedną z takich sytuacji są zakupy pod koniec otwarcia sklepu. W chwili gdy wkraczamy do sklepu pięć minut przed jego zamknięciem, jesteśmy w stanie sądzić że sprzedawca powinien się radować, albowiem uda mu się jeszcze przed końcem pracy coś sprzedać. Tak naprawdę jednakże najpewniej ubrudzimy świeżo umytą posadzkę, a uprzejmy sprzedawca będzie musiał zostać dłużej w pracy, bo nie wypada mu wyprosić klientki. Konsternacje budzi także krążenie po lokalu i pytanie o rozmaite ubrania. W ten sposób sprzedawca tak w zasadzie nie wie czego potrzebujemy oraz odnosi wrażenie, że mamy nadmiernie wiele wolnego czasu, który postanowiliśmy poświęcić na sprawdzanie jego cierpliwości. Powinniśmy wstrzymać się również z narzekaniem na brak światła w przebieralni, dywaniku czy uchwytu na którym możemy powiesić ubrania.

Dodaj komentarz