- Nauka

Maluchy w żłobkach i przedszkolach – czemu warto posłać dziecko do takiego miejsca?

Wielu rodziców jest aktywnych zawodowo. W przypadku, kiedy posiadają stałą, poprawnie płatną pracę oraz małe dziecko, lub też dzieci, w takiej sytuacji nie są w stanie utracić swojego podstawowego źródła utrzymania. W takich przypadkach zawsze będą się starać o to, aby ich maleństwo zostało przyjęte do żłobka, gdzie przyjęcie dziecka odbywa się na pokrewnych zasadach, jak do przedszkola. W żłobkach niemniej jednak przyjmuje się dzieci kilkumiesięczne, które wymagają ciągle niemalże nieustannej opieki osób dorosłych. Mają zawsze zastrzeżoną ochronę osób pracujących w tego typu instytucjach. Posiadają oni też wyjątkowe przygotowanie pedagogiczne, a również powinny posiadać właściwe nastawienie, zdolności wychowawcze, jak i wymagane w takich przypadkach doświadczenie. Do przedszkoli są przeważnie przyjmowane dzieci około trzyletnie i starsze, do szóstego roku życia. W przedszkolu rozpoczynają też już program szkolny.

Są w stanie się nie tylko bawić, jednak są również uczone pomiędzy innymi czytania, liczenia, tego, aby być do pewnego stopnia samoistnymi – oto RozanyOgrodek.PL – przedszkole prywatne warszawa mokotów. Ostatnio znaczący nacisk kładzie się na to, by uczyć dzieci w przedszkolach postępowania w wypadkach zagrożenia życia, numerów alarmowych, jak się zachowywać w odpowiednich sytuacjach. Popularne jest również rozpoczynanie wcześnie nauki języków obcych. Po okresie najpierw żłobka, a następnie przedszkola następuje tzw. zerówka, gdzie dzieci już mniej się bawią, a więcej czasu jest zajmowane na naukę bazowych rzeczy takich jak czytanie, czy liczenie, nazewnictwo przedmiotów, nazwy odcieni, nauka numerów alarmowych, jak i uczenie samodzielności do pewnego stopnia, a też radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

W tej chwili został wprowadzony ustawowy obowiązek posyłania dzieci do pierwszej klasy szkoły fundamentalnej, jaki będzie oficjalnie obowiązywał wszystkie dzieci już od 2014 roku. Jakim sposobem w każdej tego rodzaju sprawie, tak oraz tutaj znajdują się zarówno zwolennicy tak wczesnego posyłania dzieci do szkoły, jak i przeciwnicy. Sprawa jest wybitnie dyskusyjna. W 2013 roku to, czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu lat, jest w pełni dobrowolną decyzją rodziców. Co poniektórzy się na to zdecydowali, jednakże inni twierdzą, że jest to nazbyt wczesny wiek.

Dodaj komentarz