- Turystyka i Sport

Które noclegi w górach warto wybrać?

Jeżdżąc w góry zastanawiamy się, w jakim miejscu przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, jaki mu się podoba. Mało jest ludzi, którym wystarcza namiot czy też przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to na ogół młodzi ludzie, który są rządni przygód. Mimo to dla osób dojrzałych, z dziećmi namiot nie jest wcale wygodny. Domek kempingowy lub pokój w drobnym, familijnym domku gościnnym też nie jest rozwiązaniem, kiedy musimy przygotować posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a później też posprzątać po tym pożywieniu.

Jesteśmy jakkolwiek na urlopie, w takim razie choć w tym czasie odpuśćmy sobie gotowanie oraz sprzątanie oraz rozpocznijmy korzystać z wygód, jakie oferuje nam rozległy rynek hotelarski w naszym kraju. Hotel jest komfortowy, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeśli nie będzie się nam chciało wychodzić z naszych czterech ścian, room service przyniesie nam wieczerzę do pokoju. Lenistwo nie jest dobre, lecz raz w roku możemy i z niego skorzystać, by spokojnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu oraz odpocząć po długich i wyczerpujących spacerach.

Planując narty w górach nie wystarczy wskoczyć w pojazd, w jakim spakowane są już nasze narty oraz kijki. Warto pomyśleć także o noclegu i to najporządniej zająć sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed wyjazdem w góry – tu pomoże https://www.kudowazdroj.pl. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, w związku z tym nie oczekujmy po tanim noclegu Bóg wie którego komfortu. Najpewniej będzie musiał nam starczyć pokój wieloosobowy bez osobistej łazienki w jakimś drugorzędnym pensjonacie, ponieważ te poprawniejsze oraz tanie będą już dawno zajęte. Najlepszym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam z pewnością znajdziemy coś dla siebie oraz w głównej mierze z łazienką jedynie do opisującej nas dyspozycji. Jeśli jednakże wiemy, że pojedziemy na narty, kiedy tylko spadnie śnieg, pamiętajmy, żeby zadzwonić lub napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wtedy nie przyjemnych sytuacji oraz spania w brzydkim, malutkim pensjonaciku, jaki nie proponuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Ówczesny telefon do hotelu zapobiegnie poszukiwania na gwałt noclegu.

Dodaj komentarz