- Usługi

Kierowco TIRa – pamiętaj o zabezpieczeniu OC!

Na trasie krajobraz tira jest czymś naturalnym. Firmy, w jakich specjalizację wstępuje transport i spedycja zatrudniają kierowców z doświadczeniem na trasie. Cudaczność kierowcy dostrzegamy dopiero na mniejszym terenie, kiedy tak właściwie to ma obowiązek manewrować gigantem. Cofanie prostopadle do płaszczyzny i ustawianie się wręcz bezbłędnie równo jest warte podziwu – i to tylko na lusterkach bocznych! Krajobraz monstrum pod domem na miejscowej ulicy przeraża. Wtedy to dopiero człowiek zadaje sobie zapytanie – jak to możliwe, by tak idealnie prowadzić taki pojazd? Oczywiście jest to ciężka praca. Niektórzy kierowcy, którzy wożą paliwo czy też odpady chemiczne mają na sobie efektowną odpowiedzialność. Nieuwaga ma okazję spowodować katastrofę! Wyciek paliwa do pobliskiej rzeki bądź przewrócenie się na trasie może skazić teren oraz zabić wiele istnień.

Wyjątkowe uprawnienia nie zastąpią charakteru człowieka, jaki to walcząc z nudą ma okazję zrobić coś głupiego, stąd również okropnie ważna jest samodyscyplina wśród kierowców, gdyż bez niej kierowca nie jest w stanie ocenić powagi sytuacji – wówczas to istnieje możliwość zajścia tragedii. Brak ubezpieczenia oc podczas kontroli samochodu ciężarowego w stworzonym przez nas kraju jest karalne, przez co niestety szybko dochodzimy do przekonania, że tak faktycznie jeżeli pragniemy jeździć samochodem, niebezużyteczne jest w tym przypadku abyśmy posiadali dobry kwitek poświadczający, że skonstruowany przez nas samochód jest ubezpieczony – sprawdź wobec tego ubezpieczenie ładunku. Próba jakiegokolwiek kombinowania w tym przypadku rzecz jasna nie popłaca i szybko może się skończyć zapłaceniem mandatu, który przy okazji wiązać się będzie również z holowaniem naszego pojazdu na strzeżony parking dopóki nie pokażemy organowi zatrzymującemu samochód odpowiedniego, istotnego ubezpieczenia oc.

Nasuwa się niemniej jednak w tym przypadku pewna refleksja, jaka wynika przede wszystkim z kwestii dotyczącej cen ubezpieczeń oc, które niestety w stworzonym przez nas kraju są nadzwyczaj wysokie. Można w związku z tym śmiało powiedzieć, że niestety w wielu przypadkach jest tak, że owszem świetnie zdajemy sobie sprawę z faktu, iż ubezpieczenia oc są obowiązkowe, jednakże zastanawiamy się przy okazji skąd wziąć na nie finanse.

Dodaj komentarz