- Reklama

Kampanie marketingowe – profesjonaliści od reklamy rekomendują

W żadnej dziedzinie działalności gospodarczej nie można osiągnąć sukcesu bez promocji. Powiada się, iż reklama jest dźwignią handlu, niemniej jednak to tylko połowa prawy. Reklama jest dźwignią każdej działalności gospodarczej. W minionym czasie kampanie reklamowe prowadzą nawet tak wielkie i ugruntowane na polskim rynku przedsiębiorstwa, chociaż zdołałoby się wydawać, że ich pozycja jest wiarygodna. Zarządy tych znacznych spółek zdają sobie jednak sprawę z tego, iż w każdej dyscyplinie życia gospodarczego dominuje konkurencja. Postępujący ustrój kapitalistyczny powoduje, iż jeden po drugim upadają wyłączności. Bez reklamy nie może obyć się nikt, czy jest to menadżer jednoosobowej firmy, czy internacjonalna korporacja – wypróbuj pendrive z nadrukiem. Nawet pierwszorzędny, najtańszy, najbardziej zaawansowany produkt nie zostanie sprzedany bez skutecznej promocji.

Dzisiaj nie wystarczy już mieć tylko odpowiedni pomysł, żeby interes się udał. W jakiejkolwiek branży, od spożywczej po zaawansowane technologie, panuje silna konkurencja. Ma to swoje pozytywy i minusy. Duża grupa biznesmenów oraz biznesmenów wychodzi ze swoim artykułem na ulicę. Rekomendowanie artykułu w sposób prostolinijny ma swoje defekty i atuty. Wadą jest to, iż nazbyt natrętna reklama może jedynie zniechęcić ewentualnego kontrahenta. Reklama na ulicy ma jednakże znacznie więcej zalet. Jest to dobry sposób na wypromowanie artykułu czy usługi na lokalnym rynku. Agencja reklamy ma prawo wspomóc w dostosowaniu sposobu promocji do specyficznych cech produktu i lokalnego rynku. W niektórych miastach sprawdza się rozdawanie ulotek, jakkolwiek nie we wszystkich.

Nowoczesny sposób na lokalną promocję to telebim. Telebimy przyciągają uwagę, bowiem wykorzystują chwyt, jaki działa na wszystkich ludzi. Jesteśmy wzrokowcami oraz poruszające się, barwne obiekty łatwo przyciągają naszą uwagę. Telebimy stawiane są w ruchliwych miejscach, często w obrębie skrzyżowań. W dzisiejszych czasach zaczynają one wypierać rozpowszechnione w całej Polsce billboardy. Walorem telebimów jest bowiem to, iż reklama nie jest statyczna. Obrazy zmieniają się oraz poruszają, co przykuwa szczególną uwagę.

Dodaj komentarz