- Motoryzacja

Jakim sposobem wymienić szybę w aucie i je stuningować?

Pewnie wielu z nas ma swoje własne, od czasu do czasu paru czy też kilkunastoletnie auto, średniej klasy. Co poniektórzy, a w szczególności młodzi ludzie potrzebują by miało ono jak najlepsze osiągi w czasie wyścigów na torze. W większości przypadków powszechne fabryczne auta nie gwarantują takich możliwości, w takim razie wypada je trochę podrasować.

Taki zabieg nazywa się tuningiem, czyli podkręceniem parametrów czy też przerobieniem silnika i dodaniem innych szczegółów. Tuning dotyczy nie tylko poprawienia osiągów na torze, ale również wyglądu zewnętrznego, aby auto wyróżniało się wśród wielu innych.

W szeregu przypadków instalowane są akcesoryjne spoilery, większe koła, oryginalne lampy, przemalowywana karoseria itp. Posiadając już tak przerobione auto możemy brać udział w specjalnych wyścigach, a także zaszpanować przed innymi. Wymienić można też inne rzeczy, na przykład szyby – wymiana szyb samochodowych radom, wypróbuj. Każde auto jak wiele innych machin i urządzeń wszelkiego użytku ma swoje określone parametry. Są one podawane, po to abyśmy wiedzieli czym się kierować podczas wyboru danego modelu. Pierwszym i zarazem najważniejszym jest rok produkcji podawany przy dowolnym modelu, bowiem auta starsze niż 30 lat przeważnie nie nadają się już do użytku.

Dalej mamy takie parametry jak: przebieg podawany w km, pojemność silnika w cm3 i jego moc w KM. Są to najważniejsze dane techniczne. Oprócz tego ważne są: typ skrzyni biegów – może być manualna czy też automatyczna, rodzaj paliwa, rodzaj pojazdu (kombi, sedan itp.), liczba drzwi i stan ogólny. W rozmaitych ogłoszeniach kupna, sprzedaży podaje się też ponadprogramowe wyposażenie takie jak: ABS, elektryczne lusterka i szyby, klimatyzacja, poduszka powietrzna, wspieranie kierownicy, radio oraz dużo innych.

Dodaj komentarz