- Dom i wnętrza

Jakim sposobem walczyć z upałem? Markizy pomogą

Nadchodzi lato, a wraz z nim upały. Wielkie temperatury są niezwykle uciążliwe zwłaszcza dla dzieci oraz ludzi starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek sprawia wzrost temperatury w obrębie. Wolno tego uniknąć montując markizy w oknach. Do wyboru jest kompletna gama takich zabezpieczających żaluzji. Zewnętrzne i wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Producenci proponują też markizy indywidualne, produkowane na właściwe zamówienie. Najlepsze na upały będą markizy zewnętrzne, które nie przepuszczają światła słonecznego. To przykre wtenczas w mieszkaniu jest wybitnie ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One też nie przepuszczają światła słonecznego, jednakowoż w mniejszym stopniu niż markizy zewnętrzne. Markizy zaciemniające zrobione są z podgumowanego materiału, więc na dodatek nie trwonią gorącego powietrza.

Dzięki temu w mieszkaniu nawet podczas upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane wolno czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego i błogiego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Niegdyś ciężkie, w zadziwiających barwach czerwieni i zieleni, dzisiaj dostępne są w rozlicznych formach. Proste zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak prawidłowo jak markizy materiałowe. Do doboru jest kilka rodzajów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie bądź też na drążku nastawnym łańcuszkiem.

Można je zakupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, ale bardziej olśniewające są markizy podnoszone, wykonane na wyjątkowych mechanizmach. Mowa tutaj o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich cena obejmuje cenę mechanizmu, a również typu tkaniny, z której markizy są uszyte. Ważne jest, aby była porządnie wytrzymała na podnoszenie, podczas jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, w takim razie dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W przypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest także tzw. robocizna, inaczej usługa ich szycia.

Dodaj komentarz