- Finanse

Jakim sposobem oszczędzać na kupowaniu? Wypróbuj wsparcie

Jedną ze strategii hipermarketów na przyciągnięcie kontrahentów jest proponowanie dużej grupy promocji. Potwierdzam, iż na mnie również to funkcjonuje. Tę metodę wykorzystują też gigantyczne galerie handlowe, w jakich mogę zakupić każdy, nawet w największym stopniu wyszukany towar, począwszy na paluszkach rybnych oraz przyprawach, na ekskluzywnej biżuterii kończąc. W takich położeniach przynajmniej dwa, trzy razy w roku są organizowane noce wyprzedażowe. Jest to dzień, w trakcie, którego w wskazanych godzinach, na przykład od godziny dziewiętnastej do zamknięcia można zakupić każdy towar po obniżce nawet o ponad pięćdziesiąt procent. W te dni zwykle galerii są czynne nieco dłużej aniżeli w dni normalnego handlu, prócz tego galerie nakładają na każdy punkt sprzedaży i stoisko mieszczący się na ich terenie do obowiązku wprowadzenia w tych godzinach obniżek, w związku z tym nie tyczy się to rzeczowego sklepu. Domyślam się, że utargi w taki dzień są w gruncie rzeczy wybitnie wysokie jak nie niebotyczne. Pamiętam, kiedy ostatni raz byłem na takiej nocnej wyprzedaży, klientów było w rzeczywistości dużo, setek jak nie tysięcy.

Dostrzegam, że w miastach, w jakich są jedna lub dwie galerie, z pewnością ponad pięćdziesiąt procent mieszkańców przewija się przez aleje centrów komercyjnych. Niesyty zdążyło mi się parę razy zdenerwować, bowiem kiedy kupowałem bluzę w firmowym salonie jednego z wytwórców odzieży sportowej to sprzedawca nie poinformował mnie o tym, iż w przyszłym tygodniu będzie organizowana tak znaczna wyprzedaż – inne przykłady odszukasz na https://biznes.interia.pl/finanse/news-dopiero-lokata-na-3-09-proc-ochroni-przed-inflacja,nId,4081655
– dopiero lokata na 3,09% ochroni przed inflacją
. Tydzień w następnej kolejności ta sam bluza kosztowała nieomalże o sto złotych mniej. Byłaby to doskonała okazja, niemniej jednak niestety było już za późno oraz nie mogłem skorzystać. Nie mniej niemniej jednak każdy, kto ma odrobinę odłożonych pieniędzy, które planuje wydać, na pewno może zaoszczędzić na zakupach w te dni. Dlatego od dzisiaj bacznie śledzę promocję w galeriach oraz pasażach handlowy, do tego stopnia, iż staram się nie wyrzucać gazetek reklamowych tylko zbieram je oraz pozbywam się dopiero na koniec tygodnia.

Zwłaszcza przed wypłata zwracam szczególną uwagę na promocje. Zjawisko to jest tak silne, że pojawiło się swego rodzaju uzależnienie w śród kupujących, tak zwani „windowshoperzy” codziennie odwiedzają galerie i bacznie obserwują ceny oraz wyczekują na okazję, a nie, kiedy idą jedynie po to, aby popatrzeć na tysiące cudownych artykułów przyciągających ich oczy zza szklanych wystaw. Ja osobiście bodaj także cierpię na tę chorobę, jednakowoż w dzisiejszych czasach, jeśli nie można kupić to chociaż można popatrzeć.

Dodaj komentarz