- Turystyka i Sport

Jakim sposobem nurkować? Najistotniejsze prawa

Nurkowanie to oszałamiające zajęcie, jakie może dawać nam wiele przyjemności oraz emocji, jednak musimy umieć nurkować oraz w głównej mierze kierować się tymi samymi zasadami bezpieczeństwa za każdym wraz, nie omijając żadnej z nich. To niezmiernie istotne, albowiem nietrudno jest w tym wypadku o błąd, który może kosztować nas istnienie bądź zdrowie. Pierwsza najważniejsza zasada w nurkowaniu to oczywiście odbycie porządnego kursu, w głównej mierze kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim jesteśmy w stanie przejść do samego procesu nurkowania i kierowania się dalszymi zasadami.

Nurkowanie będzie pewne, kiedy będziemy pamiętali o zasadzie wyrównywania ciśnienia, jakie odbywa się przy zamkniętych ustach oraz nosie – powinniśmy zacisnąć na nosie palce, co potwierdza miastar-tours.com – wycieczki hurghada. Takie przedsięwzięcie winno być powtarzane tak wielokrotnie jak tylko nam się to przypomni, możliwie jak na ogół, bo inaczej może dojść do urazu ucha a czasami nawet pęknięcia błony bębenkowej podczas wynurzania, z powodu różnicy ciśnień, jaka od czasu do czasu bywa najzwyczajniej w świecie ogromna. Kolejna norma to nurkowanie samotnie. Przenigdy nie musimy nurkować samotnie, zawsze powinniśmy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, bo nie mamy przenigdy pewności co stanie się pod wodą.

Nieraz nawet perfekcyjny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy tak właściwie będziemy sami, to nasze szanse na przeżycie będą naprawdę niewielkie. W wielu sytuacjach pomocny jest nam partner, na przykład po to, by spowodować sprzęt kiedy się zanurzymy. Pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, a liczenie na to, iż się uda jest po prostu nieodpowiedzialne oraz nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Czasami zdarza się również, iż nie zawodzi sprzęt a najzwyczajniej w świecie skonstruowany przez nas organizm na przykład się buntuje. W takim wypadku drugi nurek na pewno nam się przyda. Ostatnia najważniejsza reguła dotyczy wynurzania. Gra toczy się mianowicie o to, żeby w trakcie wynurzania zawsze pamiętać o niezatrzymywaniu oddechu! Należy oddychać niezmiennie, bez ustanku oraz spokojnie, bo na nasze płuca działa kolosalne ciśnienie.

Komentarze i opinie do wpisu

Dodaj komentarz