- Usługi

Jakie kroki podjąć, gdy ktoś bliski umiera?

Zgon nie pozwala nam wyselekcjonować ani czasu, ani miejsca. Wobec tego w wielu przypadkach zdarza się, iż Polacy umierają poza własnymi domami, czasami nawet z dala od kraju. Duża grupa w ogóle już nie wraca do ojczyzny, do mieszkania, bo ich ciała zostają pomiędzy wielkimi szczytami górskimi lub też na dnie wodnych akwenów, niemniej jednak większość ciał można sprowadzić. Rodziny natychmiast podejmują działania dotyczące sprowadzenia zwłok. Transport zwłok do kraju absorbuje dużo czasu. Zależy to również od okoliczności, w jakich dana postać zmarła, wypada uszanować wszystkie procedury oraz zwyczaje obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie mieć siły oraz odwagi, żeby przez to wszystko przejść. Transport zwłok na cmentarz, to nie tylko transport autem lub też samolotem. To masa formalności, zaświadczeń, wizyt w placówce konsularnej, kupna specjalnej do transportu trumny. Niemalże każdy cmentarz puszczykowo, który działa na rynku wiele lat, oferuje kontrahentom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok oraz pochówku. Z taką pomocą, łatwiej jest przejść przez urzędowe sprawy ostateczne. Na całym globie, w każdym kraju odszukamy groby Polaków, którzy zostali nam na zawsze.

Z reguły są to ofiary przedsięwzięć wojennych w różnych państwach, czy też Ci, którzy tam założyli własne rodziny i już pozostali na obczyźnie, lecz pośród bliskich. Wielu jest niemniej jednak takich, którzy wyjechali na kilka dni w kwestiach biznesowych, lub też na wycieczkę oraz gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze ogromną tragedią, jednak ostatnią posługę wobec zmarłego należy spełnić – sprowadzić ciało do domu. Transport zwłok na cmentarz jest niesłychanie powszechny.

Teraz, przede wszystkim ogromne natężenie odnotowuje każdy zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię oraz Niemcy – wielu Polaków wyjechało tam właśnie za chlebem. Formalności połączone z wywiezieniem zwłok są podobne w wielu krajach. Najdroższym szczegółem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to możliwe, używany jest transport samochodowy, niemniej jednak w wielu wypadkach wyraźnie konieczny jest przewóz samolotem. W przypadku, kiedy firma pogrzebowa może przywieźć jednym transportem więcej zwłok, koszty ulegają obniżeniu.

Dodaj komentarz