- Dom i wnętrza

Jak wybrać idealny odkurzacz dla Twojego domu?

Nic tak nie ułatwia pracy, jak posiadanie odpowiedniego narzędzia do jej wykonania. Jeśli chodzi o odkurzacze, posiadanie takiego, który nie pasuje do Twojego domu, może sprawić, że to, co powinno być łatwym obowiązkiem, stanie się frustrującym ćwiczeniem. Odkurzacz jest absolutnie najbardziej uniwersalnym narzędziem, jakie posiadamy, a posiadanie takiego, który najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni sprawia, że utrzymanie jej w czystości staje się łatwe.

Rozważmy różne style domowe, rodzaje podłóg i specjalne warunki oraz rodzaj odkurzacza, który będzie dla nich najlepszy. Być może masz kombinację tych czynników i chcesz rozważyć zalecenia z kilku kategorii. Ta podręczna tabela pozwoli Ci szybko zapoznać się z naszymi najlepszymi i alternatywnymi zaleceniami, a także pozwoli Ci zastanowić się nad nimi.

Najlepszy odkurzacz do mieszkań i mniejszych domów

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem lub świeżo upieczonym absolwentem, mieszkającym w mniejszym domu, czy też po powiększeniu rodziny chcesz mieć odkurzacz, który wykona swoją pracę, ale nie będzie zajmował dużo miejsca. Odkurzacze kijowe przeszły długą drogę. W wersji bezprzewodowej lub przewodowej mają większą moc, dłuższy czas pracy, eleganckie wzornictwo i wiele narzędzi, co czyni je doskonałym wyborem. Wiele z nich można przekształcić w odkurzacz ręczny, idealny do drobnych prac i sprzątania odległych miejsc, takich jak samochód czy kamper.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do kanistra lub odkurzacza stojącego i po prostu nie jesteś gotowy, aby przejść do odkurzacza kijowego, istnieją kompaktowe modele obu typów, workowe i bezworkowe, które mogą być właśnie odpowiednie dla Twojej przestrzeni. Sprawdź wymiary i wagę poszczególnych urządzeń, a także pojemność zbiorników i dołączone narzędzia.

Jeszcze jedną maszyną, którą warto rozważyć, jest odkurzacz automatyczny. Te również przeszły długą drogę od czasu, gdy pierwsze modele pojawiły się na rynku. Są świetne do sprzątania bez użycia rąk, zwłaszcza jeśli naprawdę nienawidzisz tego obowiązku! Te cechy są spójne dla większości robotów odkurzających.

  • Czujniki zabrudzenia i czujniki nawigacyjne, w tym czujniki antykolizyjne i wykrywające urwiska
  • Czas pracy co najmniej 1 godzina, z automatycznym ładowaniem
  • Granice fizyczne lub bezprzewodowe do blokowania określonych obszarów w domu

Wiele innych posiada inteligentne sterowanie za pomocą bezpłatnej aplikacji, która pozwala na uruchamianie, zatrzymywanie i planowanie zadań czyszczenia na smartfonie. Inteligentne mapowanie, automatyczne ładowanie i wznawianie czyszczenia oraz wiele innych funkcji sprawiają, że warto przyjrzeć się im nie tylko w mniejszych domach, ale także w większych, w których znajdują się gołe podłogi i/lub dywany o krótkim włosiu.

Najlepszy odkurzacz do większych i wielopoziomowych domów

Właśnie kupiłeś większy dom, aby zaspokoić potrzeby swojej rodziny, a ten mały odkurzacz, który masz, po prostu nie jest w stanie tego zrobić. W zależności od rodzaju podłogi, istnieją odkurzacze pionowe i kanistrowe, które mają duże pojemniki lub worki na kurz, szerokie ścieżki czyszczenia, dłuższe przewody zasilające, przedłużacze i dodatkowe narzędzia pomagające utrzymać dom w czystości.

Nie wyrzucaj jednak jeszcze tego mniejszego odkurzacza. Dodatkowy odkurzacz jest bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli masz kilka poziomów. Możesz rozważyć zakup odkurzacza na kiju lub robota do odkurzania na jednym poziomie, podczas gdy Twój większy odkurzacz będzie pracował na innym. Odkurzacze bezprzewodowe ułatwiają życie. Odkurzacze automatyczne są również skuteczne w utrzymywaniu dużych powierzchni gołych podłóg, takich jak otwarte przestrzenie kuchenne/jadalne, wolne od brudu i zanieczyszczeń na bieżąco.

Najlepszy odkurzacz do czystych podłóg

Podłogi z twardego drewna, kamienia, płytek, a nawet betonu zbierają gruz i kurz, który może się skupiać w narożnikach i pod meblami. Dla takich podłóg najlepszym rozwiązaniem jest zwykle odkurzacz kanister. Wraz z co najmniej jedną dyszą podłogową, posiadają one wiele narzędzi, które z łatwością poradzą sobie z kurzem nagromadzonym w trudno dostępnych miejscach, takich jak wąskie szczeliny między urządzeniami, lady i narożniki. Dzięki możliwości manewrowania w wielu kierunkach, obrotowym kółkom lub rolkom, odkurzacz podąży za Tobą gładko przez cały dom, nie pozostawiając śladów.

Jeśli masz dywany, rozważ również następujące cechy.

  • Zmotoryzowana dysza podłogowa – niektóre kanistry są wyposażone w ten rodzaj dyszy podłogowej oprócz narzędzia do podłóg twardych lub można zakupić kompatybilne narzędzie oddzielnie.
  • Kombinowana dysza podłogowa – to narzędzie podłogowe jest przeznaczone zarówno do czyszczenia dywanów, jak i gołych podłóg i zazwyczaj posiada przełącznik nożny umożliwiający jego zmianę.

Dla tych, którzy uwielbiają odkurzacz pionowy, upewnij się, że znajdziesz taki, który ma łatwy w użyciu przełącznik włączania/wyłączania rolki szczotki, w przeciwnym razie będziesz wyrzucać brud za nią tam, gdzie właśnie odkurzałeś. Należy również wziąć pod uwagę, że koła odkurzacza pionowego poruszają się tylko do przodu i do tyłu, co ogranicza możliwości manewrowania i może pozostawić ślady po odkurzaczu, dlatego warto poszukać takiego z kołami ochronnymi przeznaczonymi do twardych podłóg.

Dodaj komentarz