- Usługi

Jak przygotować się do adopcji? Fundacja pomoże

W trakcie adopcji warto wiedzieć o tym że adopcja w żadnym wypadku nie jest dziecięcym konkursem piękności i przyszli rodzice sami powinni sformułować sobie wymagania dziecka, jakie pragnęli by zaadoptować. Jednakże adopcja nie jest również konkursem piękności rodziców oraz trzeba wiedzieć o tym że rodzice też nie muszą być doskonali, no bo przecież takich nie ma. Jeśli będą występować porażki i rozczarowania to wyłącznie wzmocni rodzinę.

Rodzice adopcyjni boją się o tajemnicze geny dziecka no jednak jeżeli chodzi o zachowanie społeczne to tego na pewno się nie dziedziczy niemniej jednak może się ujawnić choroba, która nosili prawdziwi rodzice na przykład łuszczyca. Rodzice adopcyjni przerażają się tego że zacznie ich przerastać to że będą musieli się pytać o takie rzeczy, o jakich nie mają pojęcia a są potrzebne przy wychowaniu dziecka a przecież kto pyta nie błądzi w następstwie tego warto się spytać.

Każda rodzina adopcyjna ma posiadać własną grupę wsparcia, która będzie ich wspierać w trudnych sytuacjach i w kryzysie, jeżeli taki będzie występować – to zagwarantuje pomoc dla domów dziecka. Dzika adopcja jest odmianą przysposobienia i nie podlega kontroli zewnętrznej oraz dlatego wydaję się zagrożeniem dla dzieci oraz rodzin adopcyjnych. Takiej adopcji nie podlega dziewięciomiesięczny okres przygotowawczy na rodziców adopcyjnych oraz pominięte są wszelkiego rodzaju instytucje odpowiedzialne za dziecko. Za taką adopcję honorujemy to gdy dziecko adoptują cudzoziemcy na przykład w takich wypadkach kiedy wprowadzony jest w błąd sąd familijny. Los dziecka, które przechodzi przez dziką adopcję jest niepewny, bo nie jest wypróbowane to czy dani pretendenci nadają się do roli rodzica bo nie przechodzą jakichkolwiek badań psychologicznych oraz pedagogicznych, a przecież nie każdy nadaję się na rodziców i nie są w stanie by przyjąć obowiązki rodzicielskie. Dzikie adopcje mają jednak instytuty, jakie ją wspierają do jednych przynależy szpital położniczy, jaki wypatruje naturalnie rodziców zastępczych dla dzieci, których rodzice zrzeszają się władzy rodzicielskiej a odbywa się to oczywiście bez zawiadamiania środków adopcyjnych.

Dodaj komentarz