- Medycyna

Jak leczyć hemoroidy i obniżyć ich bolesność?

Kurowanie hemoroidów nie jest łatwe. Choroba ta może przytrafić się odpowiednio każdemu z nas, bez względu na wiek. Kiedy żylaki odbytu zaczną efektywnie uprzykrzać nam życie, wtedy z pewnością należałoby zasięgnąć profesjonalnej rady lekarza. Istnieje także kilka domowych sposobów na hemoroidy, które jesteśmy w stanie zagospodarować w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Hemoroidom służą przewlekłe stany zapalne, brak ruchu, a też niewłaściwa dieta. Jeżeli nie chcesz dopuścić do ich rozwoju, bez żadnych zahamowań zwróć szczególną uwagę na swój styl życia i nawyki żywieniowe.

Kiedy tak właściwie tudzież żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po przetestowane domowe sposoby. Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Wśród z reguły wymienianych ziół przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu pojawia się w głównej mierze tak nazwany oczar wirginijski.

Zioło to oznaczane jest także orzechem czarnoksięskim oraz perfekcyjnie nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie zwykle użytkuje się korę oraz sproszkowane liście tej rośliny, jakie służą do robienia okładów. Obszerne znaczenie w leczeniu hemoroidów ma też kasztanowiec stereotypowy. Związki zawarte w kwiatach tej rośliny mają przedsięwzięcie antybakteryjne oraz rozluźniające. Kasztanowiec, jednakowo jak wyżej wymieniony oczar, przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Bandaże z tego zioła oprócz tego zapobiegają rozwojowi stanów zakrzepowych w hemoroidach. Co jeszcze przyniesie ulgę? Kiedy tak właściwie cierpimy na hemoroidy, nadzwyczaj ważne jest dbanie o właściwą higienę intymną.

Nie można zapominać o dokładnym podcieraniu się po każdej wizycie w toalecie. Co więcej, najprawidłowiej do tego celu używać miękkiego i bezzapachowego papieru toaletowego. Barwiony papier może wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam też posmarowanie okolicy odbytu wazeliną lub ewentualnie olejkiem z kiełków pszenicy. Żeby zmniejszyć ból i obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, można także sięgnąć po kostki lodu czy też dobre ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Jeśli to nie pomaga, wstąp na hemoroidy gdzie znajdują się informacje o leczeniu.

Dodaj komentarz