- Rozrywka

Jak dużo kosztują szkolenia AFF? Skoki ze spadochronem dla każdego

Duża grupa urzeczonych skokami spadochronowymi ludzi pragnie, chociaż raz w życiu tego uskutecznić. Połowa z nich przenigdy tego nie robi, ponieważ gdzieś w wiarygodnym czasie, inspekcję przejmuje strach, jaki wyraża niepewności, czy skoki spadochronowe są pewne oraz czy z pewnością podczas ich wykonywania nic się nie stanie.

Kiedy tak właściwie skacze się samemu, można posiadać wątpliwości. Kiedy natomiast decyduje się na skoki w tandemie, pełne wydarzenie jest podwójnie pewne. Po pierwsze, jednostka skacząca jest przytwierdzana do instruktora, jaki wszystko za nią robi i steruje całym skokiem. Po drugie, sam spadochron ma w swojej konstrukcji gigantyczną ilość ubezpieczeń. Spadochron, to tak w rzeczywistości dwa spadochrony, newralgiczny i zapasowy. Ten drugi zawsze jest składany przez umyślnie wykwalifikowaną do tego osobę, tak nazywanego układacza.

Spadochron umeblowany jest w Cyprys, pecet monitorujący parametry lotu i w razie potrzeby, kiedy koronny spadochron nie pozostaje otwarty w słusznym momencie, otwiera ten zapasowy. Przyśpieszona Nauka Swobodnego Spadania jest zupełnie inaczej nazywana jako AFF, czyli Accelerated FreeFall oraz jest jednym ze szkoleń proponowanym przez aerokluby, jakie zajmują się skokami spadochronowymi. Jest też jednym z najpopularniejszych kursów, jakie można przejść, jako SkokiZielonaGora.PL – Skoki Spadochronowe Zielona Góra. Szkoli ono w niesłychanie ciekawej zręczności, mianowicie okazuje w jaki sposób spowolnić spadanie, tuż po wyskoczeniu z samolotu oraz otworzeniu spadochronu. Nie są to skoki w tandemie, wobec tego uczestnik zdany jest sam na siebie oraz system ochronny.

Dobrze jest w pierwszej kolejności przejść warsztaty podstawowe o nazwie Static Line, które to gwarantuje oswojenie się ze skokami samymi w sobie. Polega ono na odbyciu trzech, samoistnych skoków, z małej wysokości, gdzie spadochron otwiera się sam w odpowiednim momencie. Szkolenie AFF jest przeznaczone po największej części dla ludzi, jakie chcą w krótkim czasie błyskawicznie nauczyć się umiejętności wolnego spadania, a także tych, którzy na serio myślą o kontynuacji sportu.

Dodaj komentarz