- Budownictwo

Jak długo trwają badania geodezyjne i preparacja map?

Duża grupa z nas korzystając lub też będąc przed skorzystaniem z usługi geodezyjnej zastanawia się jak wiele zajmie czasu fachowcowi wykonanie pomiarów. Czas wykonania usługi geodezyjnej zależy od typu zlecenia. Im bardziej zaawansowane oraz wymagające obszernej liczby przeróżnego rodzaju pomiarów tym czas usługi radykalnie się wydłuża.

Geodezja to nadzwyczaj dokładna dziedzina badania terenu eksperci nie mogą się w niej spieszyć gdyż każdy błąd są w stanie zapłacić swoją własną trudno zdobytą licencją. Jeśli zlecamy geodecie wykonanie podziału działki to najczęściej prace na opisującej nas posesji kończą się w jeden dzień. Jedyne na co możemy zaczekać to wydanie mapki z mieszonymi pomiarami nowych podziałów działki. Lecz wydanie i przekazanie takiej mapki przez biuro geodezyjne nie trwa dłużej w praktyce jak 3 dni od wykonania zlecenia.

Jeżeli niemniej jednak zlecamy geodecie wykonanie mapki całego miasta wówczas musimy liczyć się z o dużo dłuższymi terminami. Stworzenie kluczowej mapy miast liczącego mniej więcej stu tysięcy mieszkańców trwa około trzech miesięcy. Jednakże jeżeli konsument zażyczy sobie wyszczególnienie w mapie rozmaitych szczegółów takich jak na przykład wzniesienia lub ewentualnie zagłębienia wówczas czas trwania usługi ma prawo się wydłużyć nawet do roku – znacznie więcej o tym opowiada geodezja opoczno. Osoby kończące studia w zakresie jakim jest geodezja nie mają w naszym kraju kłopotów z zatrudnieniem. Fakt ten łączy się z ciągłym rozwojem urbanizacji w naszym kraju.

Wskutek tego również kierunek ten jest niezmiernie modny wśród maturzystów stojących przed wyborem uczelni wyższych. Firmy niezmiernie ochoczo przyjmują do pracy osoby dopiero co po studiach. Dzieje się tak ze względu na fakt że biura geodezyjne na takich osobach przynajmniej przez pierwsze trzy lata mogą wiele zarobić. Kojarzy się to z obowiązkiem odbycia trzyletniego stażu przez studentów w profesjonalnej firmie geodezyjnej w celu uzyskania licencji na samodzielną pracę w zawodzie. W tym okresie firmy niezbyt dbają o nowych pracobiorców. Niejednokrotnie zatrudniają ich na mało atrakcyjnych warunkach wiedząc o tym że oraz tak nie odejdą ponieważ gdzieś muszą zrobić wcześniej wymieniony staż. Dopiero gdy trzy letni okres dobiega końca proponowane są podwyżki i mnóstwo ciekawsze perspektywy dalszej współpracy. Mimo to po tym okresie geodeci z reguły decydują się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz