- Usługi

Do czego będziesz używał swojego roweru elektrycznego?

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze roweru elektrycznego, jest to, do czego będzie on używany.

Czy chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną, czy może chcesz uniezależnić się od samochodu w przemieszczaniu się – a może jedno i drugie? W tym artykule odpowiemy na pytania dotyczące zastosowań rowerów elektrycznych i korzyści płynących z jazdy na rowerze elektrycznym.

Możliwości ćwiczeń na rowerze elektrycznym

Rowery elektryczne umożliwiają rowerzystom dotarcie do celu szybciej niż tradycyjne rowery, zwiększają wygodę i zmniejszają zmęczenie fizyczne. Ponadto, jazda na rowerze elektrycznym jest po prostu przyjemna! Na rowerze elektrycznym nadal można pedałować, co oznacza, że nadal można ćwiczyć i poprawiać swoje zdrowie. Rowery elektryczne jedynie wspomagają jazdę na rowerze, ale nie przejmują jej całkowicie i zawsze można pedałować szybciej lub wyłączyć zasilanie, gdy chcemy zwiększyć tętno.

Coraz więcej osób chce jeździć na rowerze, a rowery elektryczne eliminują wiele typowych dolegliwości związanych z jazdą na tradycyjnych rowerach. Według badania PeopleForBikes, połowa dorosłych Amerykanów chce częściej jeździć na rowerze. Wiele osób nie jeździ na rowerze tak często, jak by chciało, ponieważ nie ma dostępu do infrastruktury rowerowej. Innym powodem, dla którego ludzie unikają jazdy na rowerze jest wygoda. Ludzie nie chcą dojeżdżać do pracy spoceni i zmęczeni, ale rowery elektryczne mogą pomóc pracownikom wygodnie dojeżdżać do pracy i jednocześnie zadbać o kondycję fizyczną. Rowery elektryczne usuwają inne przeszkody, które w przeszłości powstrzymywały ludzi przed jazdą na rowerze, np. pomagają rowerzystom pokonywać dłuższe i szybsze dystanse bez dodatkowego obciążania stawów.

Jazda na rowerze elektrycznym to świetny sposób na rozpoczęcie planu fitness. Co najważniejsze, korzystanie z roweru elektrycznego motywuje ludzi do dbania o kondycję. Na przykład, według badania przeprowadzonego przez National Institute for Transportation and Communities (NITC), spośród 6,6% dorosłych, którzy nie jeździli tradycyjnie na rowerze, prawie 94% jeździ na rowerze elektrycznym co tydzień lub codziennie.

Nawet jeśli regularnie jeździsz na rowerze lub jesteś w doskonałej formie, z rowerem elektrycznym będziesz jeździł dłużej i będziesz czerpał korzyści zdrowotne. Większość wszystkich respondentów badania NITC, w tym osoby dorosłe, które regularnie jeździły na rowerze przed zakupem roweru elektrycznego, jeździ więcej niż na standardowym rowerze, ponieważ rower elektryczny sprawia im przyjemność. Ponadto, osoby sprawne fizycznie mogą jeździć na rowerze, gdy regenerują siły po treningu z poprzedniego dnia. Używaj swojego roweru elektrycznego jako środka transportu i połącz swoją moc z mocą roweru, a na pewno zobaczysz rezultaty. Sprawdź jeszcze jaka jest cena rowera elektrycznego.

Czy jazda na rowerze elektrycznym to dobre ćwiczenie?

Chociaż rower elektryczny zapewnia pewną pomoc, regularna jazda na nim stanowi efektywny trening, zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Badanie opublikowane w International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity wykazało, że rower elektryczny zapewnia aktywność fizyczną o co najmniej umiarkowanej intensywności, która jest niższa niż konwencjonalna jazda na rowerze, ale wyższa niż chodzenie.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Kolorado wykazało, że osoby korzystające z rowerów elektrycznych poprawiły stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego już po miesiącu jazdy przez 40 minut dziennie, trzy dni w tygodniu. Dlatego też rowery elektryczne mogą poprawić kondycję sercowo-oddechową.

Rowery elektryczne zapewniają również przyjemny sposób ćwiczenia, więc rowerzyści z niecierpliwością oczekują wyjścia na zewnątrz i przejażdżki. Motywacja jest kluczem do trzymania się rutyny ćwiczeń. Dzięki rowerowi elektrycznemu można łatwo zastąpić jazdę samochodem jazdą na rowerze i włączyć ćwiczenia w ciągu dnia w miejscach, w których wcześniej nie ćwiczyłeś.

Ostatecznie to użytkownik kontroluje swój trening na rowerze i może regulować poziomy wspomagania, aby zwiększyć lub zmniejszyć intensywność, co pomaga w osiągnięciu określonych celów.

Czy jazda na rowerze elektrycznym pomoże Ci schudnąć?

Ćwiczenia i zdrowe odżywianie to dwa kluczowe elementy utraty i utrzymania wagi, ale tylko około 23% dorosłych Amerykanów podejmuje zalecaną aktywność aerobową, której potrzebują. Powody, dla których ludzie unikają ćwiczeń, to m.in:

  1. Nie czerpanie przyjemności z ćwiczeń
  2. Zbyt szybkie forsowanie się i w rezultacie rezygnacja.

Rowery elektryczne eliminują oba te powody. W przeciwieństwie do rowerów stacjonarnych i bieżni, które sprawiają, że ćwiczenia stają się męczące, rowery elektryczne oferują przyjemny i motywujący sposób na spalanie kalorii.

Aby w pełni wykorzystać rower elektryczny jako część planu odchudzania, możesz użyć monitora tętna, aby zmierzyć, jak ciężko pracujesz. Staraj się pracować na poziomie 70% do 75% swojego maksymalnego tętna podczas jazdy. Wraz z poprawą kondycji, będziesz w stanie przejechać więcej kilometrów w krótszym czasie i spalić więcej kalorii. To naprawdę świetna opcja, żeby zrzucić zbędne kilogramy.

Dodaj komentarz