- Turystyka i Sport

Dla kogo świetne są apartamenty?

Przeminęły epoki zamków wznoszonych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, niedogodnych twierdz. Obecnie mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej prestiżowe, lecz bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były jednoznacznikiem czegoś potrzebującego podboju i zdobycia, niejednokrotnie zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne oraz nie wymagają ofiar z ludzi, są znacznie bardziej humanitarne.

Jednakże ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już z pewnością nieprzeciętność na rynku nieruchomości, a tak jest z apartamentami: wyróżnia je dbałość o jakikolwiek architektoniczny szczegół, wizualnie są spadkobiercami perfekcyjnych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to o wiele więcej niż dom, aniżeli osiedle lokalowe, niż blok – apartamenty mają indywidualność, prywatny rozpoznawalny charakter za kształt którego ponoszą odpowiedzialność perfekcyjne biura architektoniczne i w najwyższym stopniu rozpoznawalni projektanci.

Nazwisko projektanta wystarczy za całą reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia przenigdy nie wyjdą z użycia – to nie kwestia mody, a opisywanych przez nie zjawisk: jesteśmy dobrze osłuchani z prestiżem czy luksusem, oraz umiemy niezawodnie wyznaczyć, do czego się odnoszą. Jeżeli WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba skojarzymy z prestiżem i luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie jedynie po to, by w nich zamieszkać, lecz także po to, żeby się miały wyróżniać wizualnie. Mieszkania uwielbiają uwodzić oraz robią to efektywnie, uwodzą nawet tych, jacy na ich zakup czy też najem nie są w stanie sobie zezwolić.

Każdy entuzjasta nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, który designem przyćmiewa inne obiekty architektoniczne w własnym otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły oraz mieszkania, tak także specyficznych ściągają mieszkańców, oraz nie zawsze powinny być oni miłośnikami lub też znawcami solidnej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi bogatych, w zasadzie pochodzących ze świata biznesu, jednakowoż nie tylko, a w takim razie dla ludzi o wysokim społecznym statusie i renomowanych zawodach. Apartament podkreśla i wzmacnia zarazem już zdobyty status i prestiż jego mieszkańca.

Dodaj komentarz