- Medycyna

Czym jest Laminina?

Medycyna naturalna szybko zyskuje na popularności.
Nie ulega wątpliwości, że obecnie do łask powracają suplementy diety czy naturalne metody leczenia zaliczane do medycyny niekonwencjonalnej. Słusznie, bo od dawna wiadomo, że każdy organizm ma skłonność do samoleczenia, co niestety nie sprzyja polityce koncernów farmaceutycznych.
Skupiając się na skłonnościach do samoleczenia, nie można przejść obojętnie wobec cząsteczki białka, jaką jest Laminina.
Znajduje się ona w błonie komórkowej oraz przestrzeni międzykomórkowej i jest niezbędna dla każdego organizmu, gdyż łączy w jedno ciało wszystkie jego organy.

Laminina a FGF

O tym, jak działa Laminina najlepiej przekonać się na przykładach.
Za pierwszy posłużyć może organizm dziecka, który w pierwszych latach życia rozwija się bardzo dynamicznie. Młodzi ludzie szybko odzyskują energię, łatwo zapamiętują szczegóły czy przyswajają język obcy. Wszystko przez niezbędny dla rozwoju embrionalnego Czynnik Wzrostu Fibroblastów (FGF), który naturalnie występuje w łożysku matki.
Niestety wraz z wiekiem tego czynnika ubywa, a z czasem zanika on w ogóle, co ma miejsce najpóźniej w okolicach 25. roku życia.
Właśnie wtedy organizm zaczyna się starzeć znacznie szybciej. Poza tym jest też mniej odporny.
Dlatego Laminina jest organizmowi niezbędna. Tym bardziej że organizm bogaty w Lamininę funkcjonuje zdecydowanie lepiej. Jako że nie ma on skłonności do samodzielnej produkcji Lamininy i Czynnika Wzrostu Fibroblastów, pozyskać należy go ze źródeł zewnętrznych.

Laminina i jej zalety

Według naukowców, którzy od wielu lat przyglądają się Lamininie i rozkładają ją na czynniki pierwsze, pomaga ona w pracy mózgu i mięśni. Poza tym Laminina na odpowiednim poziomie poprawia pracę najważniejszego mięśnia w organizmie, a więc serca.

Korzystnie wpływa też na sen i gospodarkę organizmu, jak również i nastrój, pamięć czy niweluje poziom stresu. Widać więc wyraźnie, że Laminina daje organizmowi mnóstwo korzyści.
Jak utrzymać poziom Lamininy na właściwym poziomie? Wystarczy postawić na odpowiedni suplement.

Laminina jako suplement

Produktem, który wziął swoją nazwę od cząsteczki białka o nazwie Laminina, jest Laminine. Preparat ten jest bardzo bogaty w składniki odżywcze, a znaleźć w nim można:

* 22 aminokwasy
* witaminy
* proteiny
* chrząstkę z płetwy rekina
* fermentowany żółty groch
* czynnik wzrostu fibroblastów

Laminina zawiera w sobie również wyciąg z zapłodnionych kurzych jaj w 9 dniu inkubacji. Według naukowców właśnie takie zapłodnione jajo kurze zawiera w sobie najwięcej składników odżywczych.
Wszystkie te substraty znajdują się też w produkcie Laminine.
Laminina to w zasadzie życiodajna odżywka, która pozwala na dłuższe, spokojniejsze i bardziej komfortowe życie w zdrowiu. Połączenie wszystkich składników w jedną tabletkę powala organizmowi szybciej się regenerować, załączając w nim mechanizmy naprawcze.
Ich zadaniem jest przywrócenie w organizmie równowagi. Tak tej fizycznej, jak i mentalnej oraz emocjonalnej.

Ten magiczny wręcz skład sprawia, że Laminina pomaga organizmowi na wielu płaszczyznach, a stosować mogą ją wszyscy niezależnie od płci oraz wieku.
Co istotne Laminina pomaga na poziomie komórkowym. Mózg rozpoznaje uszkodzone komórki i w pierwszej kolejności właśnie w to miejsce transportuje niezbędne składniki, co prowadzi do ich naprawy.
Normalizacja snu, uregulowanie poziomu serotoniny, lepsze funkcjonowanie mózgu, lepsza pamięć i koncentracja, redukcja oznak starzenia, wzmaganie produkcji kolagenu, szybsze przywracanie sprawności mięśni po wysiłku, podtrzymanie optymalnego poziomu kortyzolu, zwiększenie wytrzymałości, podtrzymanie równowagi emocjonalnej, wzmocnienie odporności, regulowanie poziomu cukru we krwi, normalizowanie ciśnienia, regulowanie poziomu testosteronu, zmniejszenie bólu, regulowanie spalania tkanki tłuszczowej czy polepszenie samopoczucia – to tylko niektóre korzyści, jakie zapewnia Laminina.

Można pokusić się więc o stwierdzenie, że dla organizmu suplementacja Lamininy jest nie tylko wskazana, ale wręcz niezbędna.

Dodaj komentarz