- Militaria i Sport

Czy zaleca uczyć się pływać w szkole pływania?

Pływanie to kapitalna rozrywka zarówno dla dzieci, jakim sposobem i dorosłych osób. Należy niemniej jednak pamiętać, iż jakim sposobem każdy sport, pływanie niesie za sobą cykl niebezpieczeństw. Wymaga to zapoznanie się z regulaminem dotyczącym danego basenu, lub kąpieliska, a również przestrzeganie ogólnie przyjętych reguł bezpieczeństwa.

Przede wszystkim powinno się pływać w towarzystwie i nie zapominać, że woda bywa zdradliwa, właśnie dlatego najprawidłowiej uczyć się w szkole, jak lekcje pływania w Chełmcu. Nawet najlepszym pływakom zdarzały się utonięcia, głównie na niestrzeżonych akwenach wodnych. Utonięciom sprzyja przemęczenie, nadmierne rozgrzanie, lub ewentualnie wyziębienie organizmu ludzkiego. Nie wolno wykonywać także skoków do płytkiej wody, bądź też w miejscach, gdzie nie znamy jej głębokości. W takich akwenach nie należy także nurkować i wbiegać, bez ówczesnego wypróbowania charakteru dna. Nie zaleca się również pływania zaraz po spożyciu posiłku. Może to spowodować wystąpienie skurczy, co wielokrotnie skutkuje utonięciem. Zabronione jest również pływanie po wypiciu alkoholu.

Najprzyzwoiciej w ogóle nie wchodzić w owym czasie do wody. Żeby rozwój dziecka przebiegał dobrze należy zapewnić mu profesjonalne warunki do optymalizowania umiejętności ruchowych. Możliwości takie stwarza środowisko wodne, które jest naturalne dla nowo narodzonych dzieci, jakie niedawno opuściły łono matki. Kontakt z wodą to dla dziecka zdumiewającą forma rozrywki. Wspólna zabawa sprzyja również budowaniu więzi uczuciowej z rodzicami.

Badania wykazały, że dzieci regularnie odwiedzające basen, zwłaszcza we wczesnym okresie życia, są mniej narażone na wady postawy, w tym często występującą w dzisiejszych czasach skoliozy. Pływanie to duże wyzwanie dla małego człowieka oraz wymaga od niego mnóstwo odwagi. Wzmacnia w ten sposób pewność siebie oraz samodzielność, co ma niebagatelny wpływ na rozwój psychologiczny. Najprędzej uczą się pływać niemowlęta zaraz po urodzeniu. Potrafią nurkować i zapobiegać zachłyśnięciu się wodą bo nabyły tę umiejętność w trakcje życia płodowego.

Dodaj komentarz