- Usługi

Czy e-papierosy to idealna alternatywa dla prostych papierosów?

Razem z rosnącą popularnością palenia elektronicznego pojawia się coraz więcej sporów. Do chwili obecnej o e-papierosach hałaśliwie było przede wszystkim w Internecie. Od kiedy widać je coraz częściej na ulicach, ludzie zaczęli się zastanawiać nad ich właściwościami oraz wpływem na zdrowie. Jeszcze kilka lat temu praktycznie nikt nie słyszał o e-paleniu. Pierwsze urządzenia pojawiły się na polskim rynku powyżej pięć lat temu i nie wzbudziły wielkiej sensacji. O artykułach najdonośniej było w Internecie w jakim miejscu mówiono o ich śmiałych właściwościach i sposobie działania. E-papieros był nieobecny w tradycyjnych środkach masowego przekazu, jakie przez długi czas ignorowały ten temat. Pierwsze sprzęty przyjmowano z zaciekawieniem i traktowano jako dodatkowy gadżet.

Wiele osób twierdziło, iż to chwilowa moda, jaka za jakiś czas przyniesie inne rozstrzygnięcia. Stało się jednak zupełnie inaczej. Mimo prognostykom papieros elektroniczny przypadł do gustu ludziom na pełnym świecie. W związku z tym rozpoczęły powstawać następne wersje urządzenia, różniące się od siebie właściwościami oraz budową – sprawdź tanie e papierosy. W ciągu paru lat powstało wiele silnych marek i sklepów. Dla jednych e-papieros jest zdumiewającą alternatywą dla stereotypowych papierosów, inni sądzą, iż to wynalazek przyczyniający się do coraz większej ilości palaczy. Sporo dyskusji powiązanych jest także z ich sposobem działania i właściwościami.

Producenci urządzeń są zdania, że ich towary są całkiem bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i otoczenia. Nie weryfikują tego żadne dotychczasowe badania. Z drugiej kwestii nie ma także żadnych wyników zaświadczających o podstępnym wpływie palenia elektronicznego na organizm. Badania będą trwały jeszcze przez długi czas. Dopiero za kilka lat poznamy miarodajne wyniki potwierdzające racje jednej osoby. Pomimo wzmiankowanego stanu rzeczy, sprzedawcy bez skrupułów reklamują własne urządzenia jako zdrowe i ułatwiające odstawienie nikotyny. Wielce sporny jest status ustawodawczy elektronicznego papierosa. Lokalne prawo nie uznaje go za wyrób nikotynowy. Z tego powodu wolno palić go praktycznie wszędzie. Prowadzi to do wielu awantur oraz zarzutów osób niepalących. Większość z nich jest zdania, iż e-papierosy są tak samo trujące jak ich zwyczajne odpowiedniki.

Dodaj komentarz