- Rozrywka

Counter Strike – rozgrywka, która elektryzuje miliony gracz na świecie

Counter Strike to gra komputerowa, jaką w skrócie określa się mianem CS. Jest to jedna z najbardziej legendarnych gier z kategorii first-person shooter, która tworzona została przez Minha Le’a, nazywanego Goosean, jak również Jessa Cliffe’a, jakiego nazywa się Cliffe. Nim przejdziemy do tego czemu właściwie ten typ gry jest tk lubiany i nadzwyczajny raz z jakiej przyczyny należałoby w nią grać i na czy adekwatnie polega, należy zaznajomić się z jej specyfiką i historią powstania, czyli po prostu zaznajomić najistotniejsze informacje dotyczące tego gatunku oraz tej konkretnej gry.

Counter Strke to gra, jaka powstała dokumentnie 19 Czerwca 1992 roku – powstawała bezsprzecznie dłużej, ponieważ nie da się tego zrobić w jeden dzień, jednak ważne jest, że kiedy tak właściwie już się pojawiła, a to właśnie data jej premiery okazało się, że była to najzwyczajniej w świecie modyfikacja innej gry, a mianowicie gry Half Life. Na początku oczywiście by grać w Counter Strike wypada było posiadać do jej działania naturalnie Half Life, ale później stworzono inne wersje, które tego nie wymagał i stały się jeszcze bardziej atrakcyjne. Jako, że gr Counter Strike wymagała początkowo posiadania innej gry z jakiej się wywodziła, kolejne wersje nie mogły całkiem tego elementu wyeliminować, no jednakowoż na szczęście doszło do tego, że ostatecznie gra działa tylko w taki sposób, że korzysta z silnika tej oryginalnej gry. A co jeżeli chodzi o rozgrywkę w tej grze? Otóż bazowym założeniem gry i jej tematem jest walka z terrorystami – terroryści walczą z antyterrorystami, a jedna z tych dwóch załóg musi obronić miejsce, w jakim miejscu podkłada się bomby, innymi słowy tam zwany bombsite. To niesłychanie interesująca tematyka, dosyć na czasie, aczkolwiek w tamtych czasach jeszcze nie napotykano się aż tak z atakami terrorystycznymi jak jest to dziś. Zadania w grze są różnorodne, niekiedy wypada na przykład uwolnić zakładników, a innym razem pilnować ich i podkładać bombę w innym miejscu.

Nie wcielamy się tu w tych słusznych, lecz w tych szkodliwych, a w związku z tym antyterrorystów, co może być dość kontrowersyjne, ale jakkolwiek to tylko gra prawda? Prawda, a niesłychanie dobrą kwestią tej gry jest też fakt, że stworzono ją po to, by umożliwić graczom granie w sieci, inaczej z innymi użytkownikami, co intensyfikuje jej atrakcyjność. Wypróbuj więcej na Wszystko o CS:GO i Fortnite – gorąco zapraszamy do wejścia.

Dodaj komentarz