- Budownictwo

Cement – jak się go wytwarza?

Kiedy tak właściwie przychodzi moment na jaki dużo osób oczekuje, a mianowicie rozpoczęcie budowy domu, emocje sięgają zenitu. Mimo że wszystko wiążę się ze sporymi kosztami na które wielu z nas nie może sobie pozwolić, to w tym wypadku na szczęście można temu zaradzić. W jaki sposób? Otóż użytkując na przykład profesjonalne domieszki do betonu albo odpowiednie zaprawy murarskie, które o wiele zmniejszają koszty całej budowy. A jaki jest ich cel? Zastosowanie takich dodatków ma spełniać przede wszystkim jedną istotną rolę, a mianowicie zmniejszyć wybitnie ważny przy budowie współczynnik, określony jako w/s, który świadczy stosunek wody do spoiny.

Chodzi o to, żeby zdołać zastosować jak najmniejszą ilość wody do zarabiania betonu, aniżeli w momencie, kiedy nie wykorzystywalibyśmy takich domieszek. Woda nie wpływa albowiem na beton bardzo korzystnie, wprost przeciwnie, w następstwie tego najporządniej jest wykorzystywać jak najwięcej ulepszaczy, które zmniejszą ilość ów wody. Istnieje jeszcze wiele pobocznych walorów stosowania takich domieszek, a mianowicie to, iż stosując takie domieszki znacznie poprawia się tak zwana urabialność mieszanki betonowej i uproszczony jest jej transport, bo po prostu pompuje się ją o dużo łatwiej – sprawdź pol-krusz.pl – produkcja betonu. Wszystko zatem staje się najzwyczajniej w świecie bardziej łatwe a w związku z tym oraz przyjemne. Ciekawostką jest, że domieszki używa się również w innych celach, na przykład podczas wykonywania ogrzewania podłogowego.

W tym aspekcie również stosuje się odpowiednie domieszki do ogrzewania podłogowego, których zadaniem jest poprawa wyglądu betonu jakkolwiek nie tylko. Stosowany tutaj plastyfikator ma za zadanie poprawić także rozłożenie betonu i oczywiście polepszenie jego elastyczności, dzięki czemu podłoga nie będzie się kurczyła a w rezultacie tego nie będzie też dochodziło do do prawdopodobnych pęknięć. To z kolei uczyni, że odejdzie nam ogrom nerwów a co za tym idzie zaoszczędzimy też wiele czasu oraz pieniędzy. Pomocniczym plusem takich domieszek jest też przyspieszenie czasu pracy, a nie tylko wydatki. Jakim sposobem to możliwe? Otóż odpowiedni plastyfikator do betonu jest w stanie zrobić niesłychanie dużo.

Dodaj komentarz