- Zwierzęta

Cechy kamer termowizyjnych, wyznaczonych do mierzenia podwyższonej temperatury

Opisy kamer termowizyjnych, przeznaczonych do pomiarów gorączki wyznaczone są na blogu stacjonarne.pl. W rezultacie, osoby zainteresowane mają okazję dowiedzieć się, co oddziałuje na poziom zrobionych pomiarów oraz skuteczność znalezienia osób z symptomami podwyższonej temperatury. Z pewnością trzeba zwrócić akcent na odpowiednią jakość detektora podczerwieni. Im jest ona wyższa, tym lepiej.

Czułość termiczna powinna być jak najwyższa, co pozwoli wykryć już najmniejsze zmiany temperatury. Każdorazowo zoom kamery powinien być dostosowany do uwarunkowań pomiaru. Teleskopowy obiektyw wyzanczony jest do pomiarów z dalszych odległości, natomiast średni można wykorzystywać dla pomiarów robionych wewnątrz pomieszczeń. Trzeba również nakierować uwagę na odpowiednie utrzymanie odległości podczas wykonywanych pomiarów. Powinny bowiem być utrzymane proporcje uzupełnienia zapisu termowizyjnego przez twarz osoby poddawanej badaniom.

Dodatkowo, zagwarantowane powinny zostać: odpowiednio dopasowane wskaźniki emisji, jak i niezakłócone okoliczności pracy dla kamery. Oznacza to, że w otoczeniu nie może być zbytnio sporych skoków temperaturowych. Medyczne kamery termowizyjne muszą być również do przeprowadzanych odczytów stosownie opracowane. Chodzi tutaj o rozgrzewanie detektora przez przynajmniej kwadrans, zagwarantowanie trwałego montowania oraz optymalnego referencyjnego punktu temperaturowego.

Warto wobec tego obeznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie tematycznej, żeby dowiedzieć się, który model wybrać ale też jak go obsłużyć, aby dał doskonałe efekty. Nie można ukryć, że nowocześnie zaprojektowany osprzęt pomiarowy do wykrycia gorączki jest potrzebny. Tym bardziej, gdy może występować zagrożenie epidemiczne. Na witrynie są 4 główne zestawy: monitoring termowizyjny do wykrycia osób z gorączką ATM – T5, przemysłowa kamera termowizyjna z możliwymi do wymienienia obiektywami Pl45i, lekarska kamera termowizyjna Workswell MEDICAS oraz stacjonarna kamera termowizyjna XI400.

Dodaj komentarz