- Biznes

Brak ciekawego pomysłu na wnętrze mieszkalne? Wybierz motyw przewodni

Większa część naszych pomieszczeń jest na tyle neutralna, że jedynym motywem odróżniającym pokój są zagrania kolorystyczne. Białe pokoje z niezmiernie kolorowymi dodatkami. Wyważone stalowoszare ściany z czarną skórą, wszechogarniający budyń czy też intensywne brązy. Całość nadzwyczaj przewidywalna. Aranże wnętrz mieszkalnych nie muszą jednakże kończyć się modyfikacjach kolorystycznych. Nie jest sprawą niezwykle trudną wymyślić motyw dominujący, jaki uczyni, iż pokój będzie spójny nie wyłącznie kolorystycznie, lecz też tematycznie.

Pokój z prywatnym motywem nabierze indywidualnego charakteru właściciela oraz na pewno będzie się wyróżniał na tle innych mieszkań. Taki motyw dominujący najprawidłowiej wyodrębnić w subtelnych dodatkach. Pasję żeglarską wykorzystań nie tylko malując pokój na błękitno oraz stawiając model żaglowca, jednakowoż być może wprowadzając też rzeczy zajęte dla żaglówki do aranżowanego pokoju? Lampa powieszona na sznurze z łodzi, koło ratunkowe jako podnóżek przy kanapie, kolekcja kompasów. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Pokój ma mieć subtelny motyw kluczowy, a nie być groteskową krainą dosłownych skojarzeń – sprawdź http://bud-dom.org.pl. Takie dekoracje nie powstają od razu, warto odczekać, zgromadzić przyciągające akcesoria, niż popsuć pomieszczenie nietrafnymi doborami dekoratorskimi. Wybitnie ostrożnym należy być przy kompletnej stylizacji pokoju. Olśnienie Japonią nie wydaje się być wystarczającym powodem do zmiany dosłownie całego pomieszczenia oraz urządzenia go w stylu japońskich wnętrz.

Jeżeli taka zmiana nie jest podyktowana stylem życia nie jest ona właściwym pomysłem. Praktykujący buddysta bez kłopotu znaleźć się może w minimalistycznych środkach z siedziskami na ziemi. Nie jest jednakże prosto wygodnie oglądać mecz oraz pić piwo w tak umeblowanym pomieszczeniu. W pokoju codziennym przyzwoiciej zatem zaakcentować swoją fascynację tematem. Znacznie bardziej poszaleć można, jeżeli aranżacje wnętrz domowych dotyczą takich pomieszczeń jak sypialnia czy toaleta. Wprowadzenie żywych, orientalnych odcieni oraz tkanin do sypialni to o wiele lepszy pomysł aniżeli taka sama zmiana pokoju codziennego.

Dodaj komentarz