- Dom i wnętrza

Biurowe krzesła o dużej ergonomii

Ergonomiczność to ważna cecha foteli biurowych oferowanych przez markę Fotelove. To stricte fotel biurowy ergonomiczny wpływa na bezpieczeństwo oraz wygodę pracowania. Przystosowanie konkretnego fotela do pracownika sprawia, że będzie on szybciej spełniał nadane mu obowiązki. Pracowanie przy komputerze wiąże się z wystąpieniem takich uciążliwości jak ból pleców, czy napięcie mięśni. Z tego względu perfekcyjnym wyjściem jest dobór fotela, dzięki jakiemu można czuć się dobrze.

Zwłaszcza, gdy w pracy spędza się wiele czasu. Kiedy fotel ma dodatkowo certyfikat wyrobu medycznego, to tym bardziej opłaca się przyglądać mu się bliżej. Oznacza to, że zaprojektowany on jest w taki sposób, aby odciążyć kręgosłup w trakcie długiej pracy w trybie siedzącym. Ze względu na to, że pracownicy mają różny wzrost oraz wagę, to pracodawca musi zakupić fotel, jaki posiada możliwość regulacji głębokości siedziska a także możliwe do wyregulowania w pionie podłokietniki. Dobrze będzie również nakierować wzgląd na możliwość regulacji siły nacisku oparcia na plecy oraz na mechanizm zsynchronizowany. Wówczas w czasie regulowania oparcia siedzisko samodzielnie dopasuje się do właściciela. Wygodnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie zagłówka, pozwalającego na zmniejszenie odczucia bólu w karku albo w szyi. W Fotelove można zakupić innowacyjnie zaprojektowane modele, obejmujące wyregulowanie wysokości zagłówka a także jego kąta odchylenia.

Ergonomiczny fotel w każdym przypadku dopasuje się do użytkownika. Trzeba skierować uwagę na czynniki jakimi są: wysokość, praktyczne zastosowanie a także ogólna wygoda wynikająca z korzystania z fotela. Wygląd jest też znaczący, kiedy komuś zależy na tworzeniu spójnej prezencji w biurze. Znaczącym elementem są podłokietniki. Wpływają one na prawidłowe ustawienie sylwetki. Stopy pracownika powinny zostać bezwzględnie położone na podłodze, a kolana powinny być ugięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. O tym trzeba mieć pojęcie.

Dodaj komentarz