- Turystyka i Sport

Atrakcje krajoznawcze nad jeziorem – kajaki znakomitym wyborem

Pozostałą ciesząca się dużym zainteresowaniem turystów kraina jest pojezierze mazurskie. Jest to pojezierze najbogatsze w jeziora, absorbują one około 7% powierzchni całego pojezierza. Ogółem na Pojezierzu jest ponad 1000 jezior. Na pojezierzu mazurskim najbardziej znanymi jeziorami są jezioro Mamry oraz Śniadawy, są to największe zarazem jeziora w Polsce. Ze względu na liczne jeziora rewir ten przyciąga niesłychanie mnóstwo wędrowców nie tylko krajowych.

Większa część odwiedzających nastawiona jest na uprawianie rożnego rodzaju turystyki kategoryzowanej takiej jak żeglarstwo czy kajakarstwo. W nieobszernej odległości od Kariny Wielkich jezior jest niezmiernie mnóstwo ośrodków wypoczynkowych oraz innego rodzaju baza noclegowa, przede wszystkim sezonowa. Pojezierze mazurskie słynie z wybitnie czystego powietrza i prostoty krajobrazów, poza jeziorami mamy tutaj liczne lasy, a nawet Paki Krajobrazowe.

Najpopularniejszą miejscowością na Mazurach są Mikołajki, cieszące się najogromniejszym zainteresowaniem turystów, poza tym Lidzbark Warmiński, gdzie odbywa się Picnic muzyki Country – my rekomendujemy również spływy kajakowe śląsk, szczególnie dla tych, jacy mają daleko na Mazury. Bardzo dużym zainteresowaniem i ogólnym zachwytem wśród wielu podróżników zarówno krajowych, jak oraz zagranicznych, cieszą się jeziora górskie. Najsłynniejsze jeziora górskie to Morskie Oko oraz Gigantyczny Staw Polski. Jeziora mają w sobie niezapomniany oraz nieschematyczny urok, położone między tak ładnymi szczytami, absorbują w pamięci turysty nadrzędne miejsce. Tak w zasadzie na każdym z pojezierzy jest takie jezioro, które stało się wizytówką danego rejonu.

Na pojezierzu Mazurskim są to jeziora Mamry oraz Śniardwy, dwa najogromniejsze i najgłębsze jeziora w Polsce. W dodatku na Pojezierzy Gnieźnieńskim jezioro Gopło, cechujące się dostatnią i niezmiernie zróżnicowaną linią brzegową. Niezmiernie legendarnym i kochanym przez podróżników jeziorem jest jezioro Hańcza położone na Suwalszczyźnie na pojezierzu wschodniosuwalskim. Jest nadzwyczaj atrakcyjnym miejscem dla wędrowców uprawiających sporty nurkowe. Charakterystycznym jeziorem Polskim jest położone w województwie zachodniopomorskim jezioro Dąbie. Jest to jedno z najogromniejszych jezior Polskich, a wyróżnia je to, iż jest to jedyne w Polsce jezioro, gdzie są w stanie cumować statki pełnomorskie.

Dodaj komentarz